یک جنبش جوانان مسلمان مالزی به روابط گذشته اش با یک مرکز عربستان سعودی که اقدام به گسترش افراط گرایی در کشورهای جهان می کرده است، اذعان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل ازتارنمای 'فری مالزی تودی' روز سه شنبه اعلام کرد این جنبش جوانان مالزی به همکاری در گذشته با مجمع جهانی جوانان مسلمان (WAMY) و اتحادیه جهانی مسلمانان (MWL) وابسته به عربستان در حالی اذعان کرد که نام این مرکز سعودی بار دیگر برای راه اندازی مرکز صلح بین المللی ملک سلمان و مقابله با تروریسم در 'پوتراجایا' پایتخت ستادی مالزی مطرح شد.

'محمد نور مانوتی' رئیس سابق جنبش جوانان مسلمانان مالزی (آبیم) که توسط 'انور ابراهیم' رهبر مخالفان دولت مالزی بنیانگذاری شده بود، اذعان کرد این گروه که زمانی تاثیرگذار بوده است ارتباطات نزدیکی با مجمع جهانی جوانان مسلمان (WAMY) و اتحادیه جهانی مسلمانان (MWL) داشته است. 

این دو سازمان عربستانی نیز ارتباطاتی با ایدئولوژی های افراطی گروه های القاعده، طالبان و داعش داشته اند. 

به نوشته 'فری مالزی تودی'، رئیس سابق 'آبیم'، گفت که حملات تروریستی یازدهم سپتامبر در آمریکا باعث شد 'آبیم' به ارتباطات خود با مجمع جهانی جوانان مسلمان پایان دهد. 

وی که تا سال 1997 ریاست این جنبش مالزیایی را بر عهده داشت، گفت: ما روابط خود را با آنها پس از تضعیف شدن بعد از عملیات یازدهم سپتامبر کاهش دادیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج