فرمانده عملیاتی ارتش هند با هشدار به پاکستان در خصوص نقض آتش بس در خط کنترل اعلام کرد دهلی نو پاسخ به نقض آتش بس را برای خود محفوظ می داند.

به گزارش خبرگزاری موج، 'ای کی بات' روز سه شنبه درتماس تلفنی با 'سهیر شمشاد میرزا' همتای پاکستانی خود اعلام کرد هند خواستار برقراری صلح و آرامش در امتداد خط واقعی کنترل در جامو و کشمیر است.

وی در این گفت وگو با رد اتهام نقض آتش بس از سوی هند اظهار کرد تمامی موارد نقض آتش بس از سوی نیروهای پاکستانی صورت گرفته است.

به گفته وی، نیروهای هندی به سوی افرادی که قصد نفوذ به کشمیر تحت کنترل هند را داشتند تیراندازی کرده اند.

فرمانده عملیاتی ارتش هند خطاب به همتای پاکستانی خود تاکید کرد ادامه حمایت ارتش پاکستان از شبه نظامیان و کمک به نفوذ آنها به خاک هند تاثیر منفی بر روند برقراری صلح در خط واقعی کنترل می گذارد.

این گفت و گو، چند ساعت پس از نقض آتش بس در امتداد خط واقعی کنترل در مناطق 'پونچ' و'راجوری' که منجر به کشته شدن دو نفر شد صورت گرفت.

به گفته ارتش هند در ماه گذشته پاکستان 23 بار آتش بس میان دو کشور را نقض کرده است.

در هفته های اخیر، نیروهای دو کشور تقریبا به صورت روزانه مواضع یکدیگر را در راستای خط واقعی کنترل در کشمیر مورد هدف قرار داده اند.

هند و پاکستان یکدیگر را به نقض آتش بس سال 2003 متهم می کنند.

هند، پاکستان را متهم به نقض آتش بس برای نفوذ شبه نظامیان به خاک هند می کند اما اسلام آباد همواره این اتهام ها را رد کرده است.

تنش مرزی بین هند و پاکستان از ماه گذشته به دنبال کشته شدن 9 سرباز هندی و پاکستانی در خط کنترل به شدت افزایش یافته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج