سخنگوی کاخ سفید اعلام کرده است که آمریکا و رژیم صهیونیستی هدف مشترکی در سوریه دارند.

به گزارش خبرگزاری موج، «شان اسپایسر» سخنگوی کاخ سفید دوشنبه شب اعلام کرد که آمریکا و اسرائیل «هدف مشترکی»‌ در سوریه دارند و آن هدف، ممانعت از ایجاد پایگاه دائمی ایران در این کشور است.

بنا بر گزارش روزنامه «هاآرتص»، این اظهارات سخنگوی کاخ سفید در واکنش به انتقاد تند مقامات رژیم صهیونیستی از جمله «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم در خصوص توافق آتش‌بس در جنوب سوریه مطرح شد که هفته گذشته به امضای روسیه و آمریکا رسیده است.

بر اساس این گزارش، اسپایسر سعی کرد تا در کنفرانس خبری شب گذشته خود، هرگونه تنش میان اسرائیل و آمریکا در خصوص مسئله سوریه را کم اهمیت جلوه دهد.

بنیامین نتانیاهو روز یکشنبه در پاریس به خبرنگاران اعلام کرده بود که توافق آتش‌بس در سوریه تضمین کننده حضور ایران در سوریه است و به همین دلیل اسرائیل شدیدا با آن مخالف است.

یکی از مقامات ارشد رژیم صهیونیستی که به دلیل حساسیت دیپلماتیک موضوع خواسته نامش فاش نشود، روز یکشنبه مدعی شده بود، «اسرائیل از نیات ایران برای گسترش قابل توجه حضور خود در سوریه مطلع است. ایران نه تنها تمایل دارد تا مستشاران نظامی خود را به سوریه اعزام کند بلکه می‌خواهد نیروهای نظامی بیشتری نیز در سوریه داشته باشد که از جمله آن ایجاد یک پایگاه هوایی برای هواپیماهای ایران و یک پایگاه دریایی است.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در جلسه کنفرانس خبری شب گذشته اعلام کرد، آمریکا گفت‌وگوهای خود با اسرائیل را در خصوص ممانعت از ایجاد پایگاه توسط ایران در سوریه پس از ایجاد مناطق کاهش تنش در جنوب این کشور ادامه می‌دهد.

اسپایسر همچنین گفته است که کاخ سفید آمادگی دارد تا به نگرانی‌های بنیامین نتانیاهو بپردازد در عین حال که آتش‌بس در سوریه را نیز تضمین می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج