مجلس نمایندگان آمریکا ایجاد "یگان فضایی مستقل" این کشور را تصویب کرد. قرار است که هزینه این یگان فضایی از بودجه وزارت دفاع آمریکا تامین شود. مجلس سنا از این طرح استقبال چندانی نکرده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از دویچه وله آلمان، اکثریت اعضای مجلس نمایندگان آمریکا براین نظرند که ارتش این کشور در آینده در کنار نیروهای زمینی، دریایی، هوایی و تفنگدران دریایی خود باید نیرویی مخصوص حفاظت و کنترل فعالیت‌های نظامی در عرصه فضایی و ماهواره‌ای نیز داشته باشد.

به نظر نمی‌رسد این نیروی جدید به سرعت آماده شود و فعالیت خود را آغاز کند. گرچه این طرح در مجلس نمایندگان به تصویب رسیده اما در مرحله بعدی باید سنای آمریکا نیز با این طرح موافقت کند. به گفته ناظران سیاسی این طرح بختی در سنا ندارد، زیرا در برنامه سنا در بخش بودجه نظامی بودجه‌ای برای تشکیل چنین نیرویی منظور نشده است.

این مصوبه مجلس نمایندگان، با مخالفت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و اعضای دولتش نیز روبروست. جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا، پیشتر در نامه به یکی از نمایندگان آمریکا در مخالفت با چنین طرحی اعلام کرده بود که ایجاد نیروی دیگری در وزارت دفاع آمریکا تنها به افزایش بوروکراسی منجر خواهد شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج