سرویس بین الملل- بدنبال آزادسازی شهر موصل و پیروزی بزرگ دولت و ملت عراق بر علیه داعش و گروه های تروریستی تکفیری، جمعی از مسئولین و کادهای حزب اسلامی تبیان افغانستان با حضور در سفارت عراق در کابل، این پیروزی بزرگ را تبریک گفتند.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری افغانستان، جمعی از مسوولین و کادرهای حزب اسلامی تبیان ضمن عرض تبریک به مناسبت آزاد سازدی شهر موصل به  فرزدق زهیر الغلای؛ سرپرست سفارت عراق در کابل، این پیروزی بزرگ دولت و ملت عراق بر علیه داعش و گروههای تروریستی را عنایت الهی و ثمره خون شهدای این کشور دانستند.

سیدحسن حسینی؛ رئیس دفتر مرکزی خبرگزاری صدای افغان(آوا) در این دیدار، به نمایندگی از حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری دبیرکل حزب اسلامی تبیان، با امضای دفتر یادبود این پیروزی بزرگ و عرض تبریک به مناسبت آزادسازی شهر موصل، آن را ثمره عنایت الهی و وحدت، تلاش و مبارزه دولت و ملت عراق با داعش و دیگر گروههای تروریستی و تکفیری دانست.

نماینده مزاری، تلاش جدی مردم عراق در مبارزه با تروریزم را الگویی برای سایر کشورهایی که هنوز درگیر با این پدیده شوم هستند، دانست.

حسینی گفت: حزب اسلامی تبیان به عنوان یک جریان مطرح سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در افغانستان، این پیروزی را ثمره خون شهدا و وحدت و یکپارچگی ملت و دولت عراق در مبارزه با تروریزم می داند.

به گفته وی، رسانه های زیر مجموعه حزب اسلامی تبیان نیز با ارائه آخرین اخبار و تحلیل های خبری عراق و سایر کشورهای اسلامی به خصوص در مبارزه با تروریزم، تلاش جدی در نشر آن در سطح جهانی داشته اند.

همچنین در این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین علی اوسط بلال از مسئولین حزب اسلامی تبیان، گفت که حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری به عنوان یک عالم دینی و شخصیت مطرح دینی همیشه از مبارزات دولت و ملت عراق با پدیده تروریزم حمایت کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج