سرویس بین الملل- وزیر دفاع ترکیه گفت: در چارچوب پروژه توسعه سیستم دفاع هوایی و موشکی کشور، اولین توافقنامه بین شرکت های ترکیه٬ ایتالیا و فرانسه به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از آناتولی، فکری ایشیک طی سخنانی در مراسم روز ملی فرانسه در سفارت خانه این کشور در آنکارا اظهار داشت: در چارچوب پروژه توسعه سیستم دفاع هوایی و موشکی کشور، اولین توافقنامه بین شرکت های ترکیه٬ ایتالیا و فرانسه به امضا رسید.

وی با بیان این که اقدامات مهمی در زمینه صنایع دفاعی بین ترکیه و فرانسه صورت گرفته است، افزود: در یکی از تحولات چشمگیر در توسعه همکاری در زمینه صنایع دفاعی دو کشور، تولید و توسعه مشترک سیستم دفاع هوایی و موشکی به امضا رسید.

ایشیک گفت: کنسرسیوم شرکت های فرانسوی و ایتالیایی موسوم به یوروسام کنسرسیوم و صنایع دفاع ترکیه بر اساس نیازهای این سیستم به صورت مشترک فعالیت خواهند کرد.

وی افزود: این سیستم در برابر هرگونه تهدیداتی به مثابه سپر دفاعی عمل کرده و یک پروژه عظیم و گسترده بین سه کشور متحد در ناتو است.

وزیر دفاع ترکیه در پایان تاکید کرد: بر این باورم که همکاری مشترک خود را با این کشورها نه تنها در بخش مذکور، بلکه در بخش های دیگر صنایع دفاعی به بالاترین میزان خواهیم رساند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج