وزرای خارجه ترکیه و قطر پس از دیدار و مذاکره در آنکارا به اعلام مواضع درباره پایگاه نظامی ترکیه در قطر و نیز تنش های اخیر میان دوحه با کشورهای تحریم کننده پرداختند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از آناتولی، محمد بن عبدالرحمان آل ثانی وزیر خارجه قطر پس از دیدار با مولود چاوش اوغلو همتای ترکیه ای خود در آنکارا در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد: پایگاه نظامی ترکیه در قطر براساس توافقنامه رسمی میان آنکار و دوحه بوده و تا زمانی که توافق طرفین برقرار است دیگر کشورها حق مذاکره و یا اعتراض در این خصوص را ندارند.

وزیر خارجه قطر در این کنفرانس مطبوعاتی تصریح کرد: نشست امروز با چاوش اوغلو و همچنین دیداری که فردا با اردوغان رئیس جمهور ترکیه خواهم داشت برای ما بسیار مهم است.

وی ادامه داد: می دانید که قطر برخلاف قوانین بین المللی از طرف بعضی کشورها مورد تحریم قرار گرفته است، اما ترکیه از روز اول از ما حمایت کرد. به این دلیل از طرف دولت و حکومت قطر از رئیس جمهور و وزیر خارجه این کشور تشکر می کنیم.

محمد بن عبدالرحمان ال ثانی در ادامه افزود: تحریم های اعمال شده علیه قطر توسط 3 کشور حاشیه خلیج فارس و مصر مبتنی بر اتهامات بی اساس و نامشروع است. کسانی که این بحران را تعقیب می کنند نیز به روشنی می بینند که اتهامات مطرح شده مبنای واقعی ندارند.

این مقام قطری تصریح کرد: مذاکرات خود با همتای ترکیه ای درخصوص روابط فیمابین را ادامه خواهیم داد. به افزایش سطح روابط ترکیه و قطر امیدواریم و از چاوش اوغلو به دلیل میزبانی از ما در شرایط مهم کنونی تشکر می کنیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج