سفارت کره شمالی در پکن ساختمان جدیدی می‌سازد که برخی مظنون هستند که این ساختمان ممکن است برای اهداف تجاری استفاده شود که در راستای نقض قطعنامه‌های سازمان ملل علیه پیونگ یانگ است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، یک سایت تحلیلی و خبری درباره کره شمالی که مقر ‌آن در آمریکا است، در گزارشی اعلام کرد: سفارت کره شمالی در پکن در محوطه سفارت خود ساختمان جدیدی را می‌سازد. هنوز مشخص نیست که آیا از این ساختمان برای مصارف تجاری استفاده خواهد شد یا نه.

بر اساس اعلام یک منبع ناشناس برخی تصور می‌کنند که ساختمان جدید برای سکونت موقت اتباع کره شمالی در پکن شامل مقامات سطوح عالی و هیأت‌های دیپلماتیک  است، اما این ساختمان می‌تواند برای امور تجاری نیز استفاده شود. به طور مثال این ساختمان ممکن است به خارجی‌هایی که بخواهند فرهنگ کره شمالی را تجربه کنند اجاره داده شود.

همچنین برخی از سفارت‌های کره شمالی در اروپا مانند سفارت‌های این کشور در بلغارستان، آلمان، لهستان و رومانی چنین اقدامی را انجام داده‌اند.

به هر حال در نوامبر سال 2016 سازمان ملل قطعنامه 2321 را تصویب کرد که بر اساس آن هرگونه فعالیت‌ تجاری سفارت‌های کره شمالی در کشورهای دیگر ممنوع شده است. این اقدام در واکنش به آزمایشات هسته‌ای و موشکی پیونگ یانگ انجام گرفته است.

همچنین کره شمالی روز چهارشنبه اعلام کرد که در نظر دارد یک آژانس مسافرتی در  شهر هون چون در شمال شرقی چین برای هدایت تورهای گردشگری افتتاح کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج