سرویس بین الملل- ۲۰۰ خانواده افراد مسلح که ۲ ماه پیش به درخواست خودشان عازم مناطق تحت اشغال تروریست‌های وابسته به ترکیه در حلب شدند، ضمن ابراز پشیمانی از این کار، به دامان نیروهای سوری در منطقه الوعر حمص بازگشتند.

به گزارش خبرگزاری موج، دو ماه قبل، پس از اینکه ارتش سوریه موفق شد کنترل محله «الوعر» حمص را به دست گیرد، شماری از خانواده های افراد مسلح حاضر نشدند که دیگر در این شهرک بمانند و خواستار انتقال به «جرابلس» در ریف حلب شدند.

چند روز پیش 200 خانواده از خانواده های مذکور اعلام کردند که نمیتوانند در مناطق تحت اشغال تروریستها در جرابلس بمانند و خواستار بازگست به مناطق تحت کنترل ارتش سوریه در الوعر شدند.

به گزارش وبگاه خبری معارض «آرا»، روز گذشته این خانواده ها از جرابلس خارج شدند و پس از رسیدگی به وضعیتشان توسط ارتش سوریه، بار دیگر به الوعر بازگشتند.

این افراد در اردوگاههای جرابلس که تحت اشغال نیروهای وابسته به ترکیه است زندگی میکردند ولی تأکید کردند که در آن مناطق وضعیت خدماتی و امدادرسانی بسیار نا مطلوب است.

«طلال البرازی» استاندار حمص نیز ضمن تأیید این خبر، تأکید کرد که بازگشت ساکنان الوعر، تأکیدی بر این مسئله است که دولت سوریه در سرپرستی از مردم خود می کوشد و بازگشت این افراد روند مصالحه ملی را تقویت میکند.

چندی پیش نیز دهها خانواده سوری پس از عزیمت به ادلب-تحت اشغال تروریستها- و ریف حلب -تحت اشغال نیروهای وابسته به ترکیه- به مناطق تحت سیطره ارتش سوریه در حمص بازگشتند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج