سرویس بین الملل- بعد از بی نتیجه بودن مذاکرات روسای جمهوری روسیه و آمریکا، مسکو ممکن است بعنوان مقابله به مثل، ۳۰ دیپلمات آمریکایی را از روسیه اخراج کند.

به گزارش خبرگزاری موج، روزنامه «ایزوستیا» چاپ مسکو امروز به نقل از منابع خبری خود در وزارت امور خارجه روسیه نوشت: این احتمال وجود دارد که مسکو حدود 30 دیپلمات آمریکایی را اخراج نموده و چند ملک متعلق به آمریکا در خاک روسیه را نیز مصادره کند.   

این تصمیم طرف روسی مربوط به عدم توافق واشنگتن برای بازگرداندن دو ساختمان متعلق به سفارت روسیه در خاک ایالات متحده است که در ماه دسامبر سال گذشته توقیف شده اند، می شود. این مشکل در جریان مذاکرات روسای جمهوری روسیه و آمریکا در هامبورگ نیز حل و فصل نشد.

به نوشته این روزنامه، بعد از مذاکرات "ولادیمیر پوتین" و "دونالد ترامپ" در حاشیه نشست سران گروه «جی-20» که این موضوع نیز طی آن مطرح شد، مشخص گردید که طرف آمریکایی هیچ تصمیمی برای حل و فصل این مشکل در روابط دوجانبه ندارد.

به گفته یک دیپلمات روس، در چنین شرایطی روسیه نیز مجبور است در پاسخ متقابل به اقدام واشنگتن در اخراج 30 دیپلمات روسی از آمریکا و مصادره مایملک روسیه در اواخر سال 2016 به دستور دولت "باراک اوباما" همین تعداد از دیپلماتهای آمریکایی مشغول به فعالیت در روسیه را مورد تحریم قرار داده و از کشور اخراج نماید و چند ساختمان متعلق به آمریکا در خاک روسیه را مصادره کند. این در حالی است که مقامات مسکو پیش از این با امید به حل و فصل این مشکل با تغییر دولت آمریکا، در آن زمان تصمیم گرفته بود تا با این اقدام واشنگتن مقابله به مثل نکند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج