سرویس بین الملل- روزنامه قطری نوشت که حملات خونین اخیر کابل را آمریکا طراحی و اجرا کرد و این کشور مسوول کشتار غیرنظامیان در افغانستان است.

به گزارش خبرگزاری موج، روزنامه «الرایه» چاپ قطر اعلام کرد که حملات خونین اخیر کابل که حدود هزار کشته و زخمی برجا گذاشت توسط آمریکا طراحی شده بود.

این روزنامه قطری تاکید کرد که حملات کابل برای ترساندن کشورهای متحد واشنگتن بویژه کشورهای اتحادیه اروپا در افغانستان صورت گرفت.

در ادامه این گزارش آمده است که آمریکا در جنگ افغانستان ناکام شده است بنابراین تلاش می‌کند از این طریق شکست خود در افغانستان را جبران کند و کشورهای اروپایی را نیز بترساند.

روزنامه الرایه تصریح کرد: حملات بزرگ، پیچیده و سازمان‌یافته‌ای مانند حملات کابل را فقط کشور قدرتمندی می‌تواند انجام دهد زیرا گروه‌های تروریستی توان انجام چنین حملاتی را ندارند.

این روزنامه در پایان گزارش خود تاکید کرد که دولت کابل و آمریکا طرح مناسبی برای صلح با طالبان ندارند و به همین دلیل هم برای خواسته‌های طالبان ارزش قائل نیستند.

این در حالی است که آمریکا همواره به حمایت از گروه داعش در افغانستان متهم بوده و در بیش از یک و نیم دهه گذشته با وجود حضور سربازان آمریکایی گروه‌های تروریستی گسترش یافته‌اند تاجایی که اکنون حدود 26 گروه تروریستی در این کشور فعال هستند.

با این حال گرچه حکومت افغانستان شبکه حقانی را مسئول حملات خونین کابل اعلام کرده بود اما این گروه هرگونه مداخله در این حملات را رد کرد.

این روزنامه چاپ دوحه معتقد است که آمریکا در واقع مسئول حمله به بیمارستان «سردار داودخان» و حمله خونین «وزیراکبرخان» است زیرا این کشور تلاش دارد تا از این طریق همکاری کشورهای عضو ناتو در افغانستان را برای پیاده کردن برنامه‌هایش جلب کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج