با ادامه تظاهرات در حاشیه نشست گروه 20 در هامبورگ که از شب گذشته آغاز شده، شمار مصدومان پلیس به 159 نفر رسید در حالی که 70 نفر از تظاهرکنندگان دستگیر و 15 نفر نیز بازداشت شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از شبکه خبری سی ان ان، در حالی که نشست گروه 20 در هامبورگ در حال برگزاری است، تظاهرات خشونت آمیزی که از دیشب آغاز شده همچنان ادامه دارد.
به گفته پلیس آلمان آمار مصدومان پلیس به 159 نفر افزایش یافته و درخواست نیروهای کمکی از شهرهای دیگر شده است. همچنین 70 نفر از تظاهرکنندگان دستگیر و 15 نفر بازداشت شده اند.
ماموران پلیسی که لباس ضدشورش به تن داشتند از تلاش گروهی از تظاهرکنندگان برای ورود به منطقه ممنوع جلوگیری کردند. برخی دیگر از گروه های معترض در مناطق دیگر هامبورگ تحصن کرده اند.
پلیس برای پراکنده کردن تحصن کنندگان در حدود 2 کیلومتری محل برگزاری نشست از خودروهای آبپاش استفاده کرده اما تحصن کنندگان مجهز به چتر و بارانی آمده اند.
اعضای یکی از گروه های معترض موسوم به 'منطقه ممنوع را رنگ کن' به سی ان ان گفت که این گروه تلاش می کرده ورود شرکت کنندگان به نشست را با مشکل روبه رو کند.
تظاهرکنندگان می گویند این درست نیست که تعدادی از کشورها برای آینده همه جهان تصمیم بگیرند.
تصاویر منتشر شده از تظاهرات نشان می دهد که پلیس ضدشورش سعی دارد با خشونت تظاهرکنندگان و خبرنگاران را از منطقه دور کند.
این در حالی است که آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان با محکوم کردن هر نوع خشونت، گفته بود هر اقدامی که جان پلیس، مردم عادی یا تظاهرکنندگان را به خطر اندازد غیرقابل پذیرش است.
مخالفان نشست سران گروه 20 نسبت به سیاست های این گروه در زمینه عدالت اجتماعی، آب و هوایی، پناهندگان و .. اعتراض دارند.
نشست گروه 20 که شامل 19 کشور آرژانتین، استرالیا، برزیل، چین، آلمان، فرانسه، بریتانیا، هند، اندونزی، ایتالیا،کانادا، ژاپن، کره جنوبی ، مکزیک، روسیه، عربستان ، آفریقای جنوبی، ترکیه و ایالات متحده و اتحادیه اروپا می باشد، امسال با توجه به سیاست های انزواگرایانه دولت دونالد ترامپ، صحنه اختلافات بی سابقه و همچنین رقابت ها و ائتلاف های جدید برای تعیین سیاست های جهانی است.
نشست هامبورگ پراختلاف ترین اجلاس این گروه است که شاهد اختلافاتی در باره مسائلی از جمله جنگ ها، تغییرات آب و هوایی، تجارت جهانی و آزمایش های موشکی کره شمالی خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج