سرویس بین الملل - نظامیان انگلیس که در قالب نیروهای حافظ صلح ناتو به افغانستان اعزام شده بودند در این کشور دست به جنایات زیادی زده اند.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری افغانستان، نیروهای نظامی انگلیس با حضور در افغانستان و بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳، به جای مقابله با طالبان و دیگر مخالفین مسلح، در کشتن افغان های بی دفاع و بدون سلاح دست داشته اند.

 یافته های بی.‌بی.‌سی در این زمینه نشان می دهد که مقامات ارتش انگلیس مشغول تحقیقات درباره ادعای کشتن افغان‌های بدون سلاح به دست نیروهای ویژه بریتانیایی در افغانستان هستند.

در این زمینه، بی.‌بی.‌سی با مردی گفت وگو کرد که می‌گوید در سال ۲۰۱۱، چهار عضو خانواده‌اش در جریان یک حمله شبانه که نیروهای ویژه بریتانیایی هم در آن حضور داشتند، کشته شده‌اند.

ای مرد گفت که او یک شب تمام را در حالی که چشمانش بسته بوده، در یک اتاق زندانی مانده و در نزدیکی بامداد، وقتی چشمانش را باز کرده‌اند، سربازان به او هشدار داده‌اند تا زمانی که محل را ترک نکرده‌اند، حق خروج از اتاق را ندارد.

به گفته او، وقتی بالگردها از زمین بلند شدند، ما بیرون آمدیم. آن لحظه متوجه شدم که آن ها پدر، دو برادر و پسر کاکایم را کشته‌اند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج