سرویس بین الملل - تداراکات و آمادگی برای برگزاری نشست سران گروه بیست (G-20) که آلمان ریاست دوره‌ای آن را بر عهده دارد، در شهر هامبورگ به پایان رسیده است. .

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از آناتولی، تدابیر امنیتی گسترده ای در سطح هامبورگ اتخاذ شده است. در این راستا در مجاور مرکز نمایشگاهی هامبورگ منطقه امنیتی به وسعت 38 کیلومتر مربع تشکیل شده است.

برگزاری هرگونه راهپیایی و تظاهرات و ورود افراد به جز ساکنان و ماموران امنیتی به آن منطقه ممنوع است.

همچنین حدود 20 هزار پلیس در طول برگزرای این اجلاس ماموریت حفاظت امنیت این منطقه ار به عهده خواهند داشت. تیم‌های امنیتی هلند و اتریش نیز از پلیس آلمان حمایت خواهند کرد. در منطقه مذکور که پرواز ممنوع شده است دست‌کم 17 دستگاه بالگرد حضور خواهد داشت. علاوه بر این واحد‌ها 185 سگ و اسب نیز نگهبانی خواهند کرد.

همچنین جهت شورش‌های احتمالی 40 دستگاه خودروی ضد شورش به حالت آماده باش بوده و تیم ویژه مبارزه با تروریسم نیز در مناطق مختلف این شهر مستقر خواهند شد. همچنین برای ممانعت از ورود افراد خشونت طلب ویزای شینگن تا 11 جولای ماه جاری به تعویق افتاده است.

برای ورود به محوطه نمایشگاه هامبورگ 14 نقطه بازرسی وجود دارد.

احتمال می رود در جریان برگزاری اجلاس سران گروه بیست در خارج از منطقه امنیتی گروه های مختلف تظاهرات برگزار کنند. گفته می شود در این تظاهرات برخی گروه‌های چپ‌گرای مایل به خشونت نیز شرکت خواهند شد.

آلمان که ریاست اجلاس گروه بیست را در یکم دسامبر 2016 از چین بر عهده گرفت و تحت عنوان «شکل دادن یک جهان به هم پیوسته » 3 محور اصلی «تضمین ثبات، افزایش پایه‌داری و پایبندی به مسئولیت» را موضوع بحث دراین اجلاس تعیین کرد.

در اجلاس گروه بیست علاوه بر حضور کشورهای آلمان، آمریکا، آرژانتین، استرالیا، برزیل، چین، اندونزی، فرانسه، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، هند، بریتانیا، ایتایا، ژاپن، کانادا، مکزیک، روسیه، عربستان سعودی، ترکیه و کمیسون اروپا؛ به دعوت روسای دوره‌ای گروه بیست برخی سازمان‌های بزرگ بین‌المللی نظیر سازمان ملل متحد، صندوق بین‌المللی پول، بانک جهانی، سازمان تجارت جهانی، سازمان بین‌المللی کار و سازمان همکاری اقتصادی اروپا نیز در آن حضور خواهند یافت.

درحالی که اسپانیا به عنوان کشور مهمان دائمی در نشست گروه 20، شرکت می کند، آلمان کشورهای نروژ ، هلند و سنگاپور را نیز به عنوان روسای دوره‌ای نشست مذکور دعوت کرد.

دونالد ترامپ، امانوئل ماکرون و مون جائه این روسای جمهوری آمریکا، فرانسه و کره جنوبی نیز شرکت کنندگان جدید نشست گروه 20 خواهند شد. نمایندگی ترکیه در این نشست نیز بر عهده رجب طیب اردوغان خواهد بود

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج