فرمانده کل جناح سیاسی گروه تروریستی احرارالشام به صورت ناگهانی برکنار و مهند المصری جایگزین وی شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه شبکه المیادین، گروه تروریستی احرارالشام تغییرات عمده ای را به صورت ناگهانی در سطح فرماندهی جناح سیاسی خود ایجاد و منیرالسیال فرمانده این بخش را برکنار کرد.
براساس این گزارش، مهندالمصری فرمانده سابق این گروه تروریستی به جای السیال به عنوان فرمانده بخش سیاسی الحرارالشام منصوب شد.
مهند المصری معروف به 'ابویحیی الحموی' فرمانده کل گروه تروریستی احرارالشام بود که در آذرماه 95 عزل و علی العمر ملقب به 'ابوعمار' به جای وی منصوب شد.
برخی صفحه های متعلق به تروریست های در توئیتر از تعیین مصری در این سمت اظهارناخشنودی و اعلام کرده اند وی شایسته این مقام نیست زیرا افراد شایسته تری در این گروه بوده اند که به دلایل نامعلوم از این سمت محروم شده اند.
از سوی دیگر این گروه تروریستی دراستان ادلب در شمال شرق سوریه با ربوده شدن فرماندهان خود روبرو است.
المیادین به نقل از رسانه های مخالف نوشت : روز دوشنبه دو خودرو ناشناس حامل افراد نقابدار، 'ابویوسف شوبک' فرمانده یکی از گردان های گروه تروریستی احرارالشام را از مقابل منزلش در شهر ادلب ربودند.
'ابراهیم یاسین' معاون رئیس اداره ورزش و جوانان این گروه تروریستی در ادلب از سوی گروهی از افراد نقابدار ربوده شد و به طرف شهر سرمدا منتقل شد و خبری از سرنوشت وی در دست نیست.
استان ادلب و بویژه مرکز آن در هفته های گذشته شاهد انفجارهای روزانه از طریق کارگذاشتن بمب و برخی دیگر از طریق خودروهای بمب گذاری شده بود.
گروه تروریستی احرارالشام از آغاز بحران سوریه و از ادغام چهار گروه تروریستی گردان های احرارالشام، حرکت اسلامی فجر، گروه طلیعه و گردان های ایمان تشکیل شد.
فعالیت این گروه تروریستی بیشتر در استان های ادلب، حلب و حماه سوریه است ولی در دیگر مناطق نیز در کنار ارتش آزاد و جبهه النصره با ارتش و نیروهای مسلح سوریه می جنگد.
این گروه تروریستی از چندین تیپ و گردان مانند تیپ الایمان و گردان صلاح الدین در استان حماه، لشکر بدر در شمال، گردان عبدالرحمن در اریحا در جنوب، گردان ساریه الجبل در جبل الزاویه در شمال، گردان های التوحید و الایمان در معره النعمان در جنوب و گردان های جندالشام در شهر ارمناز در شمال غرب استان ادلب تشکیل شده است.
'حسن عبود' با نام نظامی 'ابو عبدالله الحموی' از سال 2011 تا 2014 ، 'هاشم الشیخ' با نام نظامی 'ابو جابر' از 2014 تا 2015 و 'ابو یحیی الحموی' تا دسامبر 2015 فرماندهی این گروه تروریستی را برعهده داشته اند.
هم اکنون فرماندهی کل این گروه تروریستی برعهده علی العمر ملقب به 'ابوعمار' است که از دهم آذرماه 95 این سمت را برعهده گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج