سرویس بین الملل - 'اوو مورالس' رئیس جمهوری بولیوی خواستار یکپارچگی و همگرایی کشورهای آمریکای لاتین در مواجهه با مشکلات دائمی اقتصاد جهان شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری پرنسا لاتینای کوبا، رئیس جمهوری بولیوی دیروز (سه شنبه به وقت محلی) گفت: زمانی که مشکلات اقتصادی بین المللی وجود دارد، ما باید به عنوان کشورهای آمریکای لاتین یکپارچه تر و همگراتر عمل کنیم تا بتوانیم مشکلات پیش روی مان از جمله مشکلات مربوط به فقر را با انسجام حل و فصل کنیم.

مورالس افزود: برخی از کشورهای فوق صنعتی با ایجاد اختلافات ایدئولوژیکی و اجتماعی در کشورهای منطقه مناقشه های داخلی ایجاد می کنند. هدف این کشورهای صنعتی تسلط بر کشوری های منطقه از لحاظ سیاسی و غارت منابع طبیعی آنهاست.
رئیس جمهوری بولیوی ادامه داد، کشورش از مسئله اتحاد مردم و جنبش های اجتماعی برای آغاز روندی متفاوت از پروژه های نئولیبرالی گذشته سود برده است.
مورالس تصریح کرد که پس از ملی شدن منابع طبیعی در بولیوی، این کشور روند صنعتی شدن را آغاز کرد و برای دستیابی به فناوریهای پیشرفته از چین، آسیا، اروپا، و آمریکای شمالی با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کرد.
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج