سرویس بین الملل- پایگاه خبری رویترز به نقل ازکاخ سفید نوشت:‌ دونالد ترامپ روز یکشنبه در تماس های تلفنی جداگانه ای با رهبران عربستان، ابوظبی و قطر در رابطه با 'بحران جاری قطر' گفتگوکرد.

به گزارش خبرگزاری موج، تارنمای این پایگاه افزود: ترامپ که تعطیلات آخرهفته را در ملک شخصی خود در نیوجرسی به سر می برد، در گفتگو با سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان، محمد بن زاید النهیان شاهزاده ابوظبی وشیخ تمیم امیر قطر، بار دیگر بر اهمیت توقف حمایت مالی از گروه های تروریستی و مخالفت با ایدئولوژی های افراط گرایانه تاکید کرد و حفظ وحدت منطقه ای را لازمه دستیابی به اهداف تعیین شده در نشست سران در ریاض از جمله شکست تروریسم و ارتقاء ثبات در منطقه دانست.
به نقل ازاین تارنمای خبری، یکی از مقامات دولت آمریکا در این خصوص اظهار داشت که کشورش از میانجیگری های کویت در حل این بحران نهایت حمایت را می کند و تمامی طرفین درگیر دراین مناقشات را به مذاکره و حل دیپلماتیک مشکل موجود ترغیب می کند.
رویترز درادامه نوشت:ماه گذشته به فاصله تنها چند روز از سفر ترامپ به ریاض و تاکید وی بر وحدت در برابر تهدید های منطقه ای چون ایران و گروه تروریستی داعش، عربستان، امارات، بحرین و مصر به بهانه حمایت قطر از گروه های تروریستی و اتحاد با ایران روابط دیپلماتیک خود با دوحه را قطع کرده و تحریم هایی را علیه این کشور اعمال کردند. رفع این تحریم ها مشروط به آن شد که قطر شروط تنظیم شده توسط این کشورها را بپذیرد.
اولتیماتوم تعیین شده برای بررسی این شروط توسط قطر تا یکشنبه شب تعیین شده بود که با میانجی گری های کویت به مدت 48 ساعت دیگر تمدید شد.
وزیرخارجه قطر شیخ محمد بن عبدالرحمان الثانی در خصوص این شروط تعیین شده گفت:‌این شرایط قابل پذیرش نیستند و به گونه ای تنظیم شده اند تا با رد غیر قابل اجتناب آن ها توسط قطر راه برای اعمال تحریم های جدید بر این کشور هموار شود.
وی افزود تنظیم این شروط برای قطر هدف مقابله باتروریسم را دنبال نمی کند و تنها به دنبال آن است تا این کشور را کنترل کنند.'

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج