سرویس بین الملل- کره شمالی همزمان با بزرگداشت روز نیروهای استراتژیک ارتش این کشور اعلام کرد که موشک‌هایش قابلیت هدفگیری هر نقطه‌ای در دنیا را دارند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اسپوتنیک، در بیانیه ارتش کره شمالی که در شماره امروز روزنامه رودونگ سینمون به چاپ رسید اعلام کرد نیروهای راهبردی ارتش خلق کره شمالی می‌توانند در هر زمان هر نقطه از جهان را با موشک هدف قرار دهند.

در این روزنامه با چاپ تصاویری از موشک‌های پیونگ‌یانگ آمده است همه پرتاب‌های موشکی کره شمالی، با توجه به قابلیت‌های سکوهای سیار پرسرعت موشکی این کشور موفقیت‌آمیز خواهد بود زیرا با توجه به سرعت بالای آنها ردیابی این موشکها امکان‌پذیر نیست.

این روزنامه همچنین تأکید کرد همه پرتاب‌های موشکی اخیر کره شمالی، اعم از موشک‌های بالستیک هواسونگ ــ 12 ،  پوکگوکسانگ ــ 2 و موشک‌های کروز موفقیت‌آمیز بوده است.

سخنگوی دولت ژاپن امروز دوشنبه تأکید کرد: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در گفتگوی تلفنی موافقت کردند تا فشار بر کره شمالی را با همکاری کره جنوبی افزایش دهند.

گفتگوی دوجانبه رهبران آمریکا و ژاپن با هدف تأکید بر همکاری واشنگتن، توکیو و سئول پیش از نشست رهبران گروه 20 انجام شده است. نشست رهبران گروه 20 قرار است جمعه هفته جاری در شهر هامبورگ آلمان برگزار شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج