شرکت امنیتی روسی کاسپراسکی که نگران است به علت برخی اتهامات در مورد همکاری با دولت روسیه بازار آمریکا را از دست بدهد، از افشای کدهای منبع تولیدات خود خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از انگجت ، یوگنی کاسپراسکی می گوید برای رفع هرگونه شبهه در این زمینه و اثبات اینکه شرکت کاسپراسکی اسب تروجان جاسوسان روسی نیست حاضر است کدهای منبع تولیدات این شرکت را افشا کند.

رییس کاسپراسکی می گوید حتی حاضر است به کنگره آمریکا برود و در این زمینه شهادت بدهد. وی افزوده که برخی دولت ها این شرکت را تحت فشار گذارده اند تا حملات سایبری انجام دهد. اما وی اصرار دارد که کاسپراسکای هرگز نباید تسلیم این خواسته ها شود.

وی افزوده شبکه رایانه ای کاسپراسکای به گونه ای طراحی شده که سوءاستفاده کارکنان شرکت از آن ممکن نباشد و هر کس تنها در حد نیاز به آن دسترسی دارد.

البته مشخص نیست این نوع اظهارنظرها تا چه حد در جلب رضایت دولت آمریکا موثر واقع شود. برخی نمایندگان کنگره آمریکا به دنبال به تصویب رساندن قانونی برای ممانعت از همکاری کاسپراسکی با وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا هستند. استدلال آنها این است که کاسپراسکی با دولت روسیه در ارتباط است و بعید به نظر می رسد افشای کدهای منبع تولیدات کاسپراسکی بتواند تغییری در نظر این افراد ایجاد کند.

https://www.engadget.com/2017/07/02/kaspersky-lab-offers-source-code-to-gain-trust/

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج