حزب الله لبنان ضمن ستودن عملیات موفقیت آمیز ارتش لبنان در منطقه عرسال تاکید کرد که این پیروزی تکمیل کننده تلاش‌های مبارزان حزب الله لبنان در مرزهای شرقی جهت جلوگیری از هرگونه عملیات نفوذی است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت النشره، حزب الله لبنان در بیانیه‌ای به ارتش لبنان، فرماندهی، افسران و سربازان موفقیت در عملیات عرسال را تبریک گفت و تاکید کرد که عملیات نظامی در عرسال منجر به دستگیری تعداد زیادی از تروریست‌هایی که خود را بین آوارگان سوری پنهان کرده بودند، شد.

در این بیانیه همچنین آمده است: این عملیات جدید تکمیل کننده تلاش‌هایی است که دستگاه‌های امنیتی لبنان جهت رویارویی با تهدید تروریستی و نابودی همه گروه‌های تروریستی انجام می‌دهند. این عملیات همچنین تکمیل کننده عملیات نیروهای مقاومت در مرزهای شرقی برای جلوگیری از نفوذ تروریست‌ها به خاک لبنان و طرد آنها از این منطقه است.

حزب الله لبنان به انسجام تلاش‌ها و نیز هماهنگی بیشتر و بیشتر جهت بستن راه‌های نفوذی در مرزها فراخواند.

میشل عون، رئیس‌جمهوری لبنان طی بازدید از پایگاه اداره کل نیروهای امنیت داخلی کشور گفت: ما و شما باید جانب احتیاط را برای مرحله ما بعد داعش در سوریه رعایت کنیم تا وارد لبنان نشوند.

ارتش لبنان پیشتر اعلام کرد که هفت تن از نظامیانش پس از اجرای عملیات گسترده ناگهانی به اردوگاه آوارگان سوری در شهرک عرسال زخمی شدند.

ارتش لبنان همچنین اعلام کرد که سربازانش پس از ورودشان به دو اردوگاه "النور" و "القاریه" با حملات تروریست‌ها از جمله چند عامل انتحاری روبه‌رو شدند.

رسانه‌ها از دستگیری‌های گروهی در داخل دو اردوگاه خبر دادند. در حالیکه ارتش لبنان بر ادامه عملیات پاکسازی اطراف هر دو اردوگاه از مواد منفجره تاکید کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج