سرویس بین الملل- وزیر خارجه اسبق آمریکا معتقد است، روسیه و آمریکا بالاخره به این نتیجه خواهند رسید که تنها با تشریک مساعی می‌توان مشکلات جهانی را حل و فصل کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روزنامه «کامرسانت» چاپ مسکو، دورنمای روابط روسیه و آمریکا روز جمعه نیز در مرکز مباحثات دومین روز از اجلاس بین المللی «یادگار پریماکوف» در مسکو قرار داشت.

"هنری کیسینجر" سیاستمدار برجسته آمریکایی و وزیر امور خارجه سابق این کشور که در این نشست شرکت داشت، معتقد است که روسیه و آمریکا دیر یا زود متقاعد خواهند شد که لازم است تا با یکدیگر تشریک مساعی داشته باشند و بالاخره خواهند توانست به دیدگاه مشترکی در باره جهان رسیده و به مذاکره خواهند پرداخت.

وی در سخنرانی خود گفت: «من بر اساس تجربه خود از بسیاری از بحرانهای جهانی همیشه بر این عقیده بوده و هستم که روسیه و آمریکا در نهایت به این نتیجه خواهند رسید که باید به تشریک مساعی بپردازند. البته مسلما در شرایط کنونی دلایل بسیاری برای نارضایتی از سطح روابط وجود دارد و دشواریها و مسائل زیادی بر روابط دو کشور تاثیر گذاشته است.»

کیسینجر افزود: «ولی سئوال اینجاست که آیا در آینده شرایط برای گفتگوهای سازنده دوجانبه فراهم خواهد شد؟ من که با خوش بینی به آینده می نگرم. به عقیده من با توجه به جهانی شدن مشکلات و چالشها، ما بالاخره به این نتیجه خواهیم رسید که روابط روسیه و آمریکا باید به سطح جدیدی برسد. دو کشور به تنهایی نمی توانند مشکلات را حل و فصل کنند و لازم است تا به دیدگاه مشترکی در باره مسائل جهانی دست یابند و برای این منظور لازم است تا با یکدیگر گفتگو کنند و تلاشها صرفا در جهت توسعه همکاریهای دوجانبه نتیجه بخش خواهند بود.»

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج