سرویس بین الملل - وزیر امورخارجه ترکیه اخبار مربوط به مخالفت وی برای دیدار با همتای یونانی خود گفت: مخالفتی با این دیدار نداشته و ندارم.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه بار دیگر ضمن تاکید بر آنکه این آخرین کنفرانس برای حل مسئله قبرس است گفت باید این بار توافق حاصل شود.

وی  پس از تماس های دوجانبه در چارچوب کنفرانس قبرس که در شهر کرانس مونتانای سوئیس در حال برگزاری است، به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.

مولود چاووش اوغلو  ضمن تاکید بر آنکه هم هیئت اعزامی ترکیه و هم جمهوری ترک قبرس شمالی صادقانه و سازنده حرکت می کنند، گفت: این آخرین کنفرانس است و باید به توافق برسیم. باید بر سر موضوعاتی که هنوز به راه حلی نرسیده اند توافق کنیم.

رئیس دستگاه سیاست خارجی ترکیه در پاسخ به سوالی مبنی بر رد دیدار با نیکوس کوتزیاس، وزیر امور خارجه یونان واکنش نشان داده و اظهار داشت: "خیر این دیدار را رد نکردم. چه کسی این را مطرح کرده است؟ فقط نتوانستیم زمان آن را هماهنگ کنیم. اگر او (کوتزیاس) این را گفته باشد متاسفم و باید بگویم حقیقت را نگفته است. چرا باید رد کنم؟ او دوست بسیار خوب من است، هم من به ملاقات او رفتم و هم او به دیدار من آمده است."

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج