نماینده کره شمالی در سازمان ملل گفت با وجود تحریم و فشار علیه این کشور، پیونگ یانگ به مسیر خود برای ساخت تسلیحات اتمی در راستای دفاع از استقلال خود ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری موج، نماینده کره شمالی در سازمان ملل به آمریکا و دیگر کشورهای جهان هشدار داد پیونگ‌یانگ به ساخت تسلیحات اتمی خود ادامه می‌دهد.

به نوشته آسوشیتدپرس، کیم این ریونگ در شورای امنیت سازمان ملل گفت که مقابله بیش از نیم قرن میان کره شمالی و آمریکا و برگزاری بزرگترین رزمایش‌های نظامی تحریک‌آمیز واشنگتن، این دو کشور را به مرز جنگ اتمی نزدیک کرده است.

وی در ادامه گفت، آمریکا بمب‌افکن‌های اتمی B-1b به شبه جزیره کره اعزام کرده است و سامانه ضدموشک بالستیک تاد را در کره جنوبی مستقر کرده، تحریم‌های تازه علیه کره شمالی اعمال کرده است و عامل یک قطعنامه دیگر سازمان ملل علیه کره شمالی بوده است.

نماینده پیونگ یانگ در سازمان ملل ادامه داد، دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا یک سیاست خصمانه تاریخ گذشته را در قابل کره شمالی دنبال می‌کند و یادآور شد خود آمریکایی‌ها تسلیحات اتمی‌شان را به روز می‌کنند در حالیکه دیگر کشورها اجازه ندارند حتی موشک‌های بالستیک یا اتمی خود را آزمایش کنند.

نماینده کره شمالی در سازمان ملل گفت، مهم نیست دیگران چه بگویند چه تحریم‌ها و فشارهایی علیه کره شمالی اعمال کنند این کشور از مسیر خود برای ساخت نیروهای اتمی کنار نمی‌کشد تا از تمامیت ارضی و استقلال خود دفاع کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج