سرویس بین الملل - فرمانده پلیس فدرال عراق امروز پنجشنبه درباره آخرین روند آزادسازی ناحیه قدیمی شهر موصل از دست گروه تروریستی داعش گفت که نیروهای پلیس به ۲۰۰ متری مقر داعش در محله السرجخانه رسیدند و توانستند ۱۲ تروریست را به هلاکت برسانند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری روسی اسپوتنیک، سرلشکر رائد شاکر جودت فرمانده پلیس فدرال عراق گفت: نیروهای پلیس فدرال عناصر داعش را در مربع باقی مانده در محور جنوبی ناحیه قدیمی شهر موصل محاصره کرده اند.

وی افزود: این نیروها در 200 متری آخرین مقر داعش در محله السرجخانه هستند و با توجه به گزارش های اطلاعاتی مبنی بر فروپاشی صفوف داعش، نیروهای پلیس فدرال طی روزهای آینده ماموریت رزمی خود را به پایان خواهند برد.

این سرلشکر گفت: یگان های لشکر سوم با پیشتیبانی لشکر زرهی به مجتمع تجاری در ناحیه السرجخانه نزدیک شدند و توانستند یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده را به همراه 34 بمب و پنج موضع دفاعی داعش منهدم کنند.

وی افزود: نیروهای لشکر پنجم پلیس فدرال نیز با حمایت پهپادهایی که اهداف متحرک داعش را بمباران کردند، در محله باب جدید پیشروی کردند.

این فرمانده گفت: در این پیشروی، 12 تروریست داعش کشته و یک کارگاه ساخت راکت و پدافند ضد هوایی داعش کشف و ضبط شد.

به گفته سرلشکر جودت، نیروهای پلیس فدرال 37 غیرنظامی زن وکودک را که در مناطق درگیری در محله باب جدید گرفتار شده بودند، تخلیه کرده و به محل امنی بردند.

وی خاطرنشان کرد: یگان های پلیس فدرال از سه محور خود برای حفظ جان غیرنظامیان بسیار محتاطانه به پیش می روند و تلاش می کنند که تروریست ها را منزوی و محاصره کرده و آنها را از غیرنظامیان موجود جدا کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج