سرویس بین الملل - پایگاه خبری «فارین پالیسی» در گزارشی به بررسی تنش میان پنتاگون و کاخ سفید درباره راهبرد آمریکا در قبال سوریه پرداخت.

به گزارش خبرگزاری موج، پایگاه خبری «فارین پالیسی» در گزارشی به بررسی تنش میان پنتاگون و کاخ سفید درباره راهبرد آمریکا در قبال سوریه پرداخت.

فارین پالیسی نوشت: طی هفته جاری «شارون وینبرگر» نشستی را با «جان فینر»، «دن دی‌لوس» و «کیت برنن» در راستای بررسی آخرین تحولات جنگ سوریه و راهبرد دولت آمریکا در این جنگ( ویا عدم وجود این راهبرد) برگزار کردند.

این پایگاه خبری در ادامه نوشت: همچنان که عملیات برای آزادسازی رقه به عنوان پایتخت خودخوانده داعش شدت پیدا می‌کند، درگیری میان نیروهای ویژه آمریکا و نیروهای تحت حمایت آنها با نیروهای سوری نیز افزایش پیدا می‌کند ، و همزمان که داعش در حال شکست خوردن در رقه است نیروهای ارتش سوریه و هم‌پیمانان آنها مواضع خود را برای ورود به این شهر محکمتر می‌کنند، با وقوع این امر واکنش آمریکا چه خواهد بود؟

در ادامه این گزارش آمده است: گزارش‌های نشست هفته اخیر وینبرگر نشان می‌دهد که تنش میان پنتاگون و کاخ سفید درباره راهبرد آمریکا در سوریه رو به افزایش است و پنتاگون دائما پیشنهاد کاخ سفید و آژانس امنیت ملی آمریکا مبنی بر گسترش دخالت نطامی در سوریه را رد می‌کند اما کاخ سفید و آژانس امنیت ملی آمریکا بر گسترش حضور نظامی در سوریه اصرار دارند.

فارین پالیسی در پایان نوشت: در حالی که دولت ترامپ در حال بازنگری سیاست آمریکا در قبال ایران است نگرانی‌هایی مبنی بر این امر وجود دارد که دولت ترامپ گسترش دخالت نظامی در سوریه را نیز در دستور کار خود قرار دهد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج