وزرای دفاع ترکیه و آمریکا در حاشیه نشست وزرای خارجه ناتو در بروکسل دیدار می کنند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از آناتولی، بنا به اعلام وزارت دفاع ترکیه، «فکری ایشیک» وزیر دفاع این کشور در حاشیه نشست وزرای دفاع ناتو که 29 ژوئن در بروکسل برگزار خواهد شد، فردا با «جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا دیدار خواهد کرد.

بر این اساس، ایشیک در حاشیه این نشست غیر از وزیر دفاع آمریکا، با «رادمیلا شکرینسکا»، «ماریس پاینه» و «اورزولا فن درلاین» وزرای دفاع مقدونیه، اتریش و آلمان نیز دیدار می کند.

گفتنی است «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا امروز از احتمال تداوم ارسال تسلیحات برای گروه های مسلح کرد سوری حتی بعد از پایان عملیات رقه خبر داد.

ترکیه اعلام داشته است که آمریکا در نامه ای به این کشور اطمینان داده است که در پایان عملیات رقه تسلیحات را از کردهای سوری پس خواهد گرفت.

وزیر دفاع آمریکا در مسیر پرواز به آلمان در اولین اظهار نظر خود در خصوص اطمینان دادن کشورش به ترکیه گفت: ما هر آنچه که بتوانیم انجام خواهیم داد.

وی در عین حال گفت کردهای سوری حتی قبل از آغاز ارسال تسلیحات توسط آمریکا در ماه گذشته بطور خوبی مسلح بودند.

وی تصریح کرد جنگ علیه داعش حتی بعد از آزادی رقه ادامه خواهد داشت.

وزیر دفاع آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا سطح تسلیحات کردهای سوریه بعد از پایان عملیات رقه به سطح قبل از عملیات بازخواهد گشت یا خیر، گفت: بستگی دارد تا ماموریت بعدی چه باشد. منظورم این است معلوم نیست بعد از عملیات رقه جنگ تمام شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج