در پی عدم حضور رودریگو دوترته، رئیس جمهور فیلیپین در انظار عمومی برای مدت زمانی نامعمول و طرح شایعاتی درباره وضعیت سلامتی او، سخنگوی دولت فیلیپین امروز سه شنبه این شایعات را رد کرده و وضعیت سلامتی دوترته را خوب ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری رویترز، رودریگو دوترته با وجود آنکه به داشتن مشغله کاری دولتی فراوان و سخنرانی‌های طولانی و گاهی اوقات چند سخنرانی در یک روز مشهور بود اما طی روزهای اخیر در انظار عمومی ظاهر نشده و این موجب شایعاتی درباره وضعیت سلامتی او شده است.

او آخرین بار یک هفته پیش در انظار عمومی حضور پیدا کرده بود. این کنجکاوی زمانی بیشتر شد که غیبت او همزمان با بزرگترین بحران دوره ریاست جمهوری او یعنی درگیری نظامی با تروریست‌های داعش در جنوب این کشور که وارد ششمین هفته خود شده، صورت گرفت.

ارنستو آبلو، سخنگوی ریاست جمهوری فیلیپین به خبرنگاران گفت: در درجه اول باید بگویم او زنده و بسیار حالش خوب است و سرش شلوغ بوده تا کارهایی که لازم است انجام دهد.

او ادامه داد: همانطور که می‌دانید او خیلی زیاد در انظار عمومی ظاهر می‌شد اما عدم حضور او در مقابل دوربین‌ها برای مواقعی است که بخواهد کارهای دفتری انجام دهد، اسناد را امضاء کند، مطالعه داشته باشد، مشورت کند و عملا سر او شلوغ باشد.

وی گفت: یک چیز خیلی مهم این است که رئیس جمهور از هر اتفاقی که می‌افتد آگاهی دارد و مرتبا در جریان قرار می‌گیرد و به این منظور همه چیز را می‌خواند و گوش می‌دهد و از همه چیز باخبر است.

این در حالیست که دوترته قرار است امروز با اعضای کابینه دولتش دیدار کند و در مراسمی در کاخ ریاست جمهوری در مانیل به مناسبت عید فطر حضور پیدا کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج