سرویس بین الملل- ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا درباره مرده یا زنده بودن ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش اظهار بی اطلاعی کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری ایالات متحده روز جمعه اعلام کرد: هیچ گونه شواهد قاطعی وجود ندارد که نشان دهد آیا ابوبکر البغدادی مرده یا زنده است.

رایان دیلون سخنگوی ائتلاف آمریکایی در این باره گفت: ما قطعا می دانیم که اگر او زنده باشد، قادر نخواهد بود تا در شرایط کنونی بر رویدادها و تحولات رقه یا موصل یا به طور کلی داعش تاثیر چندانی داشته باشد، آن هم در شرایطی که تروریست های داعش در حال از دست دادن خلافت فیزیکی خود هستند.

وی افزود: قبلا هم گفته شده است که ما هیچ سند و مدرک قاطعی نداریم که نشان دهد آیا او زنده یا مرده است.

وزارت خارجه روسیه پیش از این اعلام کرد: می‌توانیم با اطمینان بالایی بگوییم که ابوبکر بغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش کشته شده است.

این در حالی است که معاون وزیر خارجه روسیه روز سه‌شنبه گفت که این کشور نمی‌تواند کشته شدن «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی داعش در یک حمله هوایی در شهر «رقه» در سوریه را تأیید کند.

وزارت دفاع روسیه روز جمعه گذشته اعلام کرد که ابوبکر بغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش احتمالاً در یکی از حملات هوایی این کشور کشته شده است.

پیش از این نیز دیلی میرور انگلیس در گزارشی نوشته بود که ابوبکر البغدادی سرکرده ارشد گروه تروریستی داعش روز شنبه 20 خرداد در حمله‌ای هوایی در سوریه کشته شده است.

محل زندگی بغدادی از مدتها پیش نامشخص است. آخرین فیلم منتشرشده از رهبر تروریست‌ها فیلمی است که داعش سال 2014 آن را منتشر کرد. این فیلم بغدادی را در حال ایراد خطبه‌های نماز جمعه در مسجد «النوری»، در شهر موصل نشان می‌دهد.

خبرگزاری رویترز اخیراً در گزارشی نوشته بود سرکرده داعش احتمالاً در یکی از مناطق بیابانی بین شهر «رقه» در سوریه و «موصل» در عراق مخفی شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج