سرویس بین الملل- مقامات دولتی چین اعلام کردند که بر اثر بارندگی و رانش زمین در مناطق جنوب غربی این کشور بیم آن می رود که حداقل 100 نفر گیر افتاده و یا زیر زمین مدفون شده باشند.

به گزارش خبرگزاری موج، بارانهای شدید و سیل آسا طی هفته اخیر مناطق مختلف چین را فرا گرفته و حالا اخبار منتشر شده حاکیست بر اثر رانش زمین در منطقه سیچوان تعدادی از مردم این نواحی که حدود یکصد نفر اعلام شده اند، به دام افتاده اند.

بر این اساس اعلام شده که ریزش کوه و رانش زمین ساعت 6:00 صبح امروز (به وقت محلی) در منطقه «شین مو» در استان سیچوان رخ داده که بر اثر آن 40 منزل مسکونی با ساکنان آن زیر گل و لای به دام افتاده اند.

گزارش حاکی است که نیروهای امدادرسانی به منطقه اعزام شده اند و جستجو برای یافتن قربانیان ادامه دارد و احتمال می رود شمار تلفات افزایش یابد.

این بخش از منطقه سیچوان به دلیل قرار گرفتن در منطقه کوهستانی شرایط ویژه ای دارد و به خاطر بارش باران و سیل بسیاری از راه های منتهی به این منطقه مسدود شده است.

شین هوا امروز شنبه در خبری اعلام کرد که ریزش یک کوه خانه های قرار گرفته در مسیر خود را مدفون کرده است.

سازمان هواشناسی و اداره مهار سیل و پیشگیری از بلایای طبیعی چین نیز طی روزهای گذشته با اعلام وضعیت هشدار، نسبت به بارندگی های شدید هشدار داده بود.

سال گذشته و در چنین روزهایی علاوه بر کشته شدن دههای نفر در مناطق مختلف چین بر اثر جاری شدن سیل، رانش زمین نیز 35 نفر را به کام مرگ فرستاد.

بارش باران همه ساله در ماه های مه، ژوئن و ژوئیه (اردیبهشت تا مرداد) خسارات مالی و جانی زیادی به بخش های جنوبی چین وارد می کند.

شدیدترین بلایای طبیعی چند دهه گذشته، جاری شدن سیل در نواحی جنوبی چین در سال 1998 میلادی است که بر اثر آن حدود چهار هزار نفر کشته شدند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج