رئیس‌جمهور مصر با تاکید بر ضرورت مبارزه با تروریسم عنوان داشت که «برخی برادران از گروه‌های تروریستی حمایت مالی به عمل می‌آورند».

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت النشره، عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر در سخنان خود عنوان داشت: برخی برادران از تروریسم حمایت مالی می‌کنند چرا که توهم به دست گرفتن کنترل اوضاع را دارند.

وی در ادامه افزود: تروریسم باعث از بین رفتن انسان‌های بیگناه و به وجود آمدن احساس نگرانی و عدم امنیت و همچنین تاثیرگذاری منفی بر اوضاع سیاسی و اجتماعی می‌شود.

مبارزه با این پدیده چهار رکن دارد که از جمله آن می‌توان به تقویت خطابه‌های دینی و تعامل با تمام گروه‌های تروریستی با یک معیار واحد و بازسازی ساختار کشور برای بازگرداندن ثبات به منطقه و همچنین ممانعت از حمایت مالی از گروه‌های تروریستی اشاره کرد.

السیسی همچنین عنوان داشت: اجازه بدهید با صراحت بگویم در حالیکه ما به عنوان دولت و حکومت مصر تمام تلاش خود را برای مبارزه با تروریسم به کار می‌گیریم، می‌بینیم که برخی برادران ما وافراد دیگر متاسفانه از تروریسم حمایت مالی به عمل می‌آورند. می‌بینیم که آنها برای گروه‌های تروریستی و تفکرات تروریستی تریبون‌های رسانه‌ای و فرهنگی ایجاد کرده و میلیاردها دلار سالانه به آنها می‌دهند تا فکر و ذهن ملت عربی و اسلامی را به سمت این تفکر جنایتکار متمایل کنند.

تمام این اقدامات در چارچوب توهم آنها در خصوص به دست گرفتن کنترل اوضاع و به دست یافتن به یک بزرگی و عظمت دروغین صورت می‌گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج