سرویس بین الملل - یک اندیشمند و فعال سیاسی کویتی با تاکید بر اهمیت جایگاه رفیع روز جهانی قدس ، تلاش کشورهای اسلامی برای ادامه روند حمایت از فلسطینیان را امری لازم الاجرا دانست.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالله الموسوی اندیشمند کویتی و پژوهشگر امور مقاومت فلسطینی ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس گفت: فلسطین امروزه به کمک و یاری تمامی مسلمانان نیاز دارد و کشورهای اسلامی به صورت یکپارچه باید به یاری مردم مظلوم در سرزمین های اشغالی بشتابند.

موسوی افزود : فلسطین سرزمین مقدسی است که نام آن در قرآن کریم نیز ذکر شده است و قدس شریف جایگاه رفیع و ویژه ای در نزد مسلمانان دارد از اینرو اید هر تلاشی را برای آزاد سازی آن از دست صهیونیست ها انجام داد.

وی تصریح کرد : مسلمانان نباید امروزه نسبت به قدس که قبله نخست و سومین حرم شریف در جهان اسلام است بی تفاوت باشند و اقدامات برای تحقق آرمان فلسطین باید ادامه یابد .

موسوی خاطر نشان کرد: متاسفانه امروزه تعدادی از کشور های اسلامی به حقیقت و واقعیت موضوع فلسطین دقت نمی کنند و سرنوشت بخش قابل توجهی از سرزمین فلسطین را به صهیونیست ها واگذار و با این رژیم سازش کردند.

این فعال کویتی گفت : برخی از کشورهای اسلامی حاضر هستند که برای تحقق سازش به اقدامات ذلت باری دست بزنند در حالی که همه باید بدانند که قدس شریف متعلق به تمامی مسلمانان و مسیجیان است و باید برای آزادی آن تلاش نمود .

وی تصریح کرد: در واقع پرونده فلسطین امروز جنگ میان حق و باطل است که نباید از هیچ تلاشی برای تحقق آرمان ملت فلسطین دریغ نمود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج