سرویس بین الملل - دفتر ریاست جمهوری برزیل در مطلبی در پایگاه اینترنتی خود به اشتباه از روسیه به عنوان یکی از جمهوری‌های اتحاد جماهیر شوروی نام برد که این اقدام موجی از تفسیرهای تمسخرآمیز را در فضای مجازی به راه انداخت.

به گزارش خبرگزاری موج، دفتر ریاست جمهوری برزیل در پایگاه اینترنتی خود درباره سفر میشل تامر، رئیس جمهور این کشور، به روسیه به اشتباه از روسیه به عنوان یکی از جمهوری‌های اتحاد جماهیر شوروی نام برد که تفسیرهای کنایه‌آمیز زیادی را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت.

کمی پیش از عزیمت میشل تامر به مسکو خبری در پایگاه اینترنتی دفتر ریاست جمهوری برزیل برای مدت کوتاهی منتشر شد که از سفر رئیس جمهوری به « جمهوری سوسیالیست فدراتیو روسیه » -نام رسمی روسیه در دورانی که هنوز یکی از جمهوری‌های اتحاد جماهیر سوسیالیست شوروی بود- خبر می‌داد.

دفتر ریاست جمهوری برزیل بلافاصله خبر خود را تصحیح کرد و نام کنونی این کشور یعنی « فدراسیون روسیه » را جایگزین آن کرد.

منابعی در کاخ ریاست جمهوری برزیل «پلانالتو» به خبرگزاری فرانسه گفتند که در نگارش این بیانیه اشتباهی صورت گرفت و بلافاصله تصحیح شد. آنها توضیح بیشتری در این مورد ندادند.

این گاف موجی از تفسیرهای تمسخرآمیز را در شبکه‌های اجتماعی به راه انداخت.

کاربران می پرسیدند آیا رئیس جمهور برزیل با میخاییل گورباچف ، آخرین رئیس جمهور شوروی، دیدار خواهد کرد یا «رفیق استالین ».

برخی کاربران نیز به آهنگ مشهور گروه بیتل‌ها به نام «بازگشت به اتحاد جماهیر شوروی» اشاره کردند.

میشل تامر دوشنبه در چارچوب سفر دوره‌ای بین‌المللی با هدف جذب سرمایه‌گذاری در برزیل عازم مسکو شد.

او از یک ماه پیش در پی اتهامات سنگین فساد که علیه او مطرح شد، با بحرانی سیاسی دست به گریبان است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج