سرویس بین الملل - سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد حدود هزار و 170 نفر در یمن جان خود را بر اثر ابتلا به وبا از دست داده اند.

به گزارش خبرگزاری موج، «طارق جزارویچ» سخنگوی سازمان بهداشت جهانی تاکید کرد:‌ جنگ خانمان سوز یمن سبب شده است تا مقابله با انتشار وبا در یمن دشوارتر شود.

جزارویچ افزود: شمار مبتلایان به وبا همچنان رو به افزایش است، به طوری که روزانه شاهد دو هزار فرد مشکوک به وبا هستیم و این امر نشان می دهد که یمن یکی از کشورهایی است که گسترش وبا بیشترین سرعت را دارد.

همچنین سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که تا پایان سال جاری میلادی، حدود 250 هزار تن به این بیماری مبتلا شوند و دو سوم مردم یمن نیز در معرض قحطی قرار می گیرند.

در عین حال، ‌سازمان ملل متحد روز سه شنبه اعلام کرد که 26 تن کمک های پزشکی از طریق فرودگاه بین المللی صنعا وارد این کشور شده است. شهروندان یمن به علت شیوع وبا در این کشور با کمبود شدید دارو و تجهیزات پزشکی مواجه هستند.

عربستان همراه با چند کشور دیگر از روز ششم فروردین سال 94 اقدام به حمله نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرد.

پس از قطع روابط دیپلماتیک عربستان با قطر در دوشنبه گذشته (15 خرداد 96) نظامیان قطری به کار خود در چارچوب ائتلاف موسوم به ائتلاف عربی پایان دادند و خاک یمن را ترک کردند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج