سرویس بین الملل- دولت امارات متحده عربی در فهرست جدیدی، نام عربستان را در کنار ایران به عنوان تهدید علیه خود قرار داده است.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از اسپوتنیک، کشورهای همسنگر عربی دیگر به یکدیگر اعتماد ندارند؛ نام عربستان در فهرست جدیترین تهدیدات علیه امارات در کنار نام ایران قرار گرفته است.

پایگاه اینترنتی العهد در این خصوص می نویسند: سندی محرمانه از شورای عالی امنیت ملی امارات، کشور عربستان را برای امارات تهدیدی جدی خوانده است.

این سند که در ایمیل‌های ویژه سفیر امارات در واشنگتن پیدا شد، عربستان را پس از ایران جدی‌ترین تهدید علیه امارات می‌خواند.

هزاع بن زاید آل نهیان، مشاور امنیت ملی امارات، در نامه‌ای از مشاور امور خارجه این کشور می خواهد تا در پژوهشی امنیتی، اطلاعاتی از کشورهایی که نامشان در فهرست «تهدیدات و چالش‌های احتمالی علیه امارات» ذکر شده تهیه نمایند. هدف از تهیه این اطلاعات ضرورت آمادگی برای رویارویی یا کاهش تاثیر تهدیدها در چارچوب راهبرد امنیتی این کشور عنوان شده است.
این اقدام مقامات امارات در حالی است که عربستان همواره از گروه های تروریستی حمایت و جمهوری اسلامی ایران با تروریست ها مقابله می کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج