سرویس بین الملل- معاون دوم ریاست اجرایی افغانستان، حکومت این کشور را در تأمین امنیت کشور ناکارآمد خواند و تأکید کرد که نارسایی‎ها در نهادهای امنیتی باعث وقوع رویدادهای خونین در کشور می‎شوند.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری افغانستان، محمد محقق در واکنش به حملۀ تروریستی به مسجد الزهرا در کابل گفت: وقوع این رویدادها نشان از  کاستی‎ در نهادهای امنیتی می باشد که حکومت را در جلوگیری از این گونه رویدادها ناکام گذاشته است.

وی  از نبود تامین امنیت برای این گونه مراسم از  حکومت انتقاد و تاکید کرد که چرا نمی توانند امنیت را در کشور تأمین کنند.

معاون دوم ریاست اجرایی افغانستان ادامه داد: هر چند حکومت برنامه مختلفی  دارد اما حوادث مشابه نشان داد در دفع چنین رویدادهایی زیاد موفق نبوده و نیست.

محقق تصریح کرد: با توجه به اینکه ما رمزهای  طولانی به درازای دوهزار چند صد کیلومتر داریم دشمن توانسته است در آن سوی مرزهای ما کمین کرده و از هر طرف وارد کشور شوند .

عناصر تروریستی داعش پنجشنبه شب گذشته با حمله به مسجد الزهرا در کابل پنج تن از جمله یک افسر پلیس و یکی از چهره‎های شناخته شده و از نزدیکان سیاسی محمد محقق را کشتند.

از آغاز ماه رمضان تاکنون، این سومین حمله به نماگزاران درکشوربوده که پیش از این نیز دو مسجد در ولایت‏های هرات و پکتیا نیز آماج حمله قرار گرفته اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج