سرویس بین الملل- دولت کوبا از لفاظی خصمانه دونالد ترامپ در زمان اعلام محدودیت های جدید در روابط واشنگتن- هاوانا انتقاد کرد اما با این حال بار دیگر تمایل خود را برای انجام مذاکرات همراه با احترام با آمریکا نشان داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل ا زخبرگزاری فرانسه، براساس بیانیه ای که اواخر روز جمعه در تلویزیون دولتی کوبا خوانده شد: دولت کوبا تدابیر جدید دولت ترامپ علیه هاوانا را رد می کند. 

با این حال هاوانا بار دیگر تمایل خود را برای ادامه مذاکره همراه با احترام با واشنگتن اعلام کرد. 

هاوانا در ادامه سخنان خصمانه ترامپ را که یادآور دوران تقابل و بازگشت به روش های همراه با اعمال فشار و زور بود، رد کرد. 

کوبا در ادامه در مورد بازنگری در روابط این کشور با آمریکا ابراز تاسف کرد. 

دولت رائول کاسترو رئیس جمهوری کوبا تاکید کرد: هرگونه راهبرد برای تغییر سیستم سیاسی، اقتصادی و اجتماعی چه از طریق اعمال فشار و چه از طریق روش های نامحسوس تر، محکوم به شکست خواهند بود. 

به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری آمرییکا روز جمعه ضمن انتقاد از سیاست تنش زدایی اوباما در قبال کوبا، با اعلام سیاست های جدید محدودیت هایی نسبت به سفر و تجارت آمریکایی ها در کوبا اعمال کرد. 

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از سخنرانی خود در میامی فلوریدا، با امضای یک فرمان اجرایی، محدودیت هایی نسبت به سفر و تجارت آمریکایی ها در کوبا اعمال کرد. 

کاخ سفید نیز اعلام کرد که برنامه هایی برای بازگرداندن و خنثی کردن بخش هایی از سیاست های اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا در قبال کوبا دارد. 

اوباما در اقدامی تاریخی برای پایان دادن به تنش هایی که بیش از پنج دهه سابقه داشت، پس از دیدار با 'رائول کاسترو' برخی از تحریم های آمریکا علیه کوبا را لغو کرد. 

فرمان جدید ترامپ تعامل شرکت های آمریکایی را با «گروه شرکت های تجاری نیروهای مسلح' کوبا که در بسیاری از بخش های اقتصادی این کشور فعال است، ممنوع می کند. 

فرمان ترامپ همچنین سفر گردشگران آمریکایی به کوبا را برای مدتی طولانی ممنوع کرده و در پی جلوگیری از استفاده از دلار در این کشور است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج