گزارش اخیر دبیرکل سازمان ملل بر حمایت رژیم صهیونیستی از گروه‌های مسلح سوری از جمله گروه تروریستی النصره صحه گذاشت.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از الیوم السابع، گزارش دبیر کل سازمان ملل در خصوص عملکرد نیروهای حافظ صلح این سازمان تاکید دارد که نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل در چندین مرحله اقدام نیروهای اسرائیلی را در حمایت از تروریست‌های مسلح در منطقه حائل و ارسال کمک و ارتباط و هماهنگی مستقیم با آنها را رصد کرده است.

این گزارش افزود: سازمان ملل 16 مورد ارتباط میان نظامیان اسرائیل و افراد مسلح سوری در منطقه حائل میان اراضی سوریه و بلندی‌های جولان و دیدار افراد مسلح و غیر مسلح با برخی نیروهای اسرائیلی را ثبت کرده است.

گزارش دبیرکل سازمان ملل همچنین به نقض توافق نامه آتش بس در بلندی‌های جولان اشغالی سوریه توسط صهیونیست‌ها و تجاوزات آنها در سوریه اشاره کرده است.

سازمان ملل در این گزارش از نیروهای رژیم اشغالگر عدم نقض آتش بس را که موجب افزایش تنش در منطقه می‌شود خواستار شد و نسبت به خطرات تعامل میان نیروهای اسرائیلی و افراد ناشناس در منطقه حائل هشدار داد.

دبیرکل سازمان ملل همچنین از کشورهای دارای نفوذ خواست در راستای اعمال فشار بر گروه‌های تروریستی به منظور پایان دادن به تجاوزاتشان در منطقه حائل و همچنین اقداماتی که زندگی کارکنان سازمان ملل و امنیت و سلامتشان را تهدید می‌کند گام بردارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج