سرویس بین الملل- وزیر خارجه قطر در گفتگویی اعلام کرد که دوحه و مسکو علیرغم برخی اختلاف نظرها دارای هدف مشترک در قبال سوریه هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه هرگز نقطه اختلاف دوحه و مسکو نخواهد بود و روسیه و قطر علیرغم اختلاف نظر در برخی مواضع، دارای هدف مشترک در قبال سوریه هستند و این هدف، پایان بخشیدن به درگیری و تنش ها در این کشور است.

وی با بیان این مطلب افزود: برای حل بحران سوریه تمامی طرف ها باید همکاری کنند زیرا قطر و روسیه هر دو به سوریه یکپارچه و نه سوریه تجزیه شده نیاز دارند. اولویت مشترک هر دو ما، برقراری امنیت و ثبات در منطقه است.

محمد بن عبدالرحمان آل ثانی در ادامه گفت: درباره برقراری ثبات در سوریه با روسیه اختلاف نظر داریم. دوحه، نامزدی بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه و بقای وی در قدرت در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور را تایید نمی کند.

پیش از این «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه گفته بود: مسکو، نقش قطر را در ایجاد هماهنگی در مذاکرات آستانه، مهم ارزیابی می کند و وزیر خارجه قطر از مذاکرات آستانه برای حل بحران سوریه حمایت و اعلام کرده است، دوحه برای موفقیت این مذاکرات از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج