سرویس بین الملل- 'ریکاردو مارتینلی' رئیس جمهوری سابق پاناما، که به اتهام جاسوسی سیاسی در این کشور آمریکای مرکزی تحت پیگرد است، توسط نیروهای امنیتی در شهر میامی آمریکا دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، بر اساس اعلام یک منبع امنیتی مارتینلی در شهر میامی، بدون بروز هیچ حادثه ای مقابل منزلش در شهر میامی بازداشت و به زندان انتقال یافت. 

نیروهای امنیتی منزل رئیس جمهوری سابق پاناما را تحت نظر قرار داده اند و عوامل امنیتی براساس حکم دستگیری موقت توسط وزارت دادگستری آمریکا، بنا بر درخواست پاناما مبنی بر استرداد رئیس جمهوری سابق این کشور اقدام کردند.

مارتینلی به مرکز بازداشت در میامی انتقال یافته و قرار است روز سه شنبه در یک دادگاه منطقه ای برای مواجه با موضوع استرداد وی حاضر شود.

اینترپل نیز ماه گذشته در مورد دستگیری مارتینلی اخطاری را صادر کرده بود.

این مقام ارشد سابق پانامایی متهم به استفاده از بودجه دولتی برای جاسوسی غیر قانونی از بیش از 150 رقیب سیاسی طی دوران ریاست جمهوریش از سال 2009 تا 2014 بوده است.

پیش از این دولت وی با اتهاماتی در مورد فساد روبرو بود. 

مارتینلی پارسال در پاسخ به درخواست استرداد کشورش بشدت از دولت فعلی انتقاد کرد و خود را قربانی اهداف سیاسی خواند. 

رئیس جمهوری سابق پاناما انجام هر گونه اقدام نادرست را در زمان زمامداریش رد کرده است و ماه گذشته گفته بود که 'خوان کارلوس والرا' رئیس جمهوری فعلی به دنبال وی است تا توجه ها از مشکلات خود را به سوی دیگر منحرف کند.

دادگاه عالی پاناما در دسامبر 2015 پس از عدم حضور رئیس جمهوری سابق پاناما در دادگاه حکم دستگیری وی را صادر کرده بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج