سرویس بین الملل- تنش آفرینی سران سعودی علیه قطر موجب نگرانی بسیاری از کشورهای عربی شده است. تنش میان ریاض و دوحه به زیان کشورهای دریافت کننده کمک از قطر و عربستان ثروتمند هستند.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، وزارت امور خارجه مغرب با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که محمد ششم، شاه این کشور از نزدیک اتفاقات بعد از تحریم قطر از سوی کشورهای خلیج را تعقیب و برای حل این مشکل اقدام کرده است.

وزارت خارجه مغرب افزود: نگرانی های عمیقی در رابطه با بحران در بین کشورهای عربی داشته و آمادگی دارد تا برای باز نگه داشتن راه‌های مذاکره تلاش کند.

عربستان، امارات و بحرین حریم هوایی خود را به روی قطر بسته اند و از دیپلمات های قطری خواسته اند ظرف 48 ساعت این کشورها را ترک کنند. همچنین عربستان سعودی تنها مرز زمینی کشور قطر با دنیای خارج را نیز بسته است.

این کشورها و مصر طی بیانیه مشترکی 59 شخصیت، از جمله یوسف القرضاوی، رئیس اتحادیه جهانی علمای مسلمین و همچنین 12 سازمان را به اتهام حمایت قطر از آنها و ارتباط با گروه های تروریستی در "لیست افراد و سازمان های تروریستی" قرار داده اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج