پریت بهارارا، دادستان سابق آمریکا در اظهاراتی فاش کرد، بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر چند تماس تلفنی "غیرعادی" از جانب دونالد ترامپ داشته و بعد از آنکه سومین تماس را بی‌پاسخ گذاشته مشاهده کرده که توسط ترامپ اخراج شده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری رویترز، پریت بهارارا، دادستان سابق آمریکا در مصاحبه با شبکه "ای‌بی‌سی‌ نیوز" که اولین مصاحبه تلویزیونی او از زمان اخراجش توسط ترامپ در ماه مارس از مقام دادستان فدرال ارشد منهتن بوده اظهار کرد که اعتقاد دارد تماس‌های تلفنی ترامپ به او ناقض مرزبندی‌های معمول میان شاخه اجرایی و بازرسان کیفری مستمر بوده‌ است.

بهارارا اظهار کرد: این مکالمه رودررو با ترامپ آن هم بدون دادستان کل و بدون هیچگونه هشداری میان رئیس‌جمهور و من و یا بدوه هیچ هشداری به هر یک از دادستان‌های آمریکایی که درباره مسائل گوناگون تحقیقات می‌کنند و در جایگاه تحقیق درباره منافع تجاری و نزدیکان رئیس‌جمهور هستند، بسیار عجیب و غیرمنتظره بود.

او ادامه داد: در دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهور قبلی، اوباما هرگز تماس تلفنی مستقیم با او برقرار نکرده بود.

این دادستان سابق گفت: ترامپ بعد از انتخابات نوامبر دوبار در ابتدا با او گفت‌وگوی تلفنی داشت تا به اصطلاح باب صحبت را باز کند.

وی تاکید کرد: این گفت‌وگوهای تلفنی کمی مرا معذب کرد اما او در آن زمان رئیس‌جمهور نبود و تنها رئیس‌جمهور منتخب محسوب می‌شد.

سومین تماس ترامپ دو روز بعد از آغاز به کارش به عنوان رئیس‌جمهور برقرار شد که این بار بهارارا تصمیم گرفت تماس را جواب ندهد.

وی گفت: من در ابتدا یک پیام دریافت کردم و پس از آن تماس برقرار شد. ما درباره آن گمانه‌زنی کردیم و من فکر کردم که پاسخ دادن به این تماس مناسب نیست. ۲۲ ساعت بعد از این اتفاق از من تقاضا شد تا به همراه ۴۵ تن دیگر استعفا دهم.

وی از گفتن این که آیا این کار ترامپ و همچنین اقدامش در اخراج جیمز کومی در سطح مانع تراشی برای عدالت است خودداری کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج