سرویس بین الملل- وزیر کشور آلمان به منظور مقابله با تروریسم خواستار اقدامات نظارتی گسترده تر در اماکن مختلف شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، "توماس دمایزیر"، وزیر کشور آلمان خواستار امکان نظارت های گسترده تر برای مبارزه بهتر با تروریسم شد.

وی از جمله در نظر دارد نرم افزارهایی برای شناسایی چهره را برای دستگیری رحت تر  تروریست ها، عناصر خطر و مجرمان مورد استفاده قرار دهد.

وزیر کشور آلمان که در گفتگو با روزنامه "تاگس اشپیگل" سخن می گفت تصریح کرد که البته ما در حال حاضر نظارت های دوربینی را در ایستگاه های راه آهن داریم. اما تا به حال این امکان وجود نداشت که تصویر یک تروریست فراری را در نرم افزارها ضبط کنیم به گونه ای که در صورت ظاهر شدن وی در یک ایستگاه راهآهن زنگ های خطر به صدا درآیند.

دمایزیر در بخش دیگری از سخنانش همچنین گسترش عملیات های نظارتی فراتر از ایستگاه های راه آهن را هم امکان پذیر دانست.

وی همچنین تاکید کرد که سازمان های امنیتی در مواردی باید همچنین بتوانند بر ارتباطات در خدمات و شبکه های رمزگزاری شده مانند واتس آپ هم دسترسی داشته باشند. وی همچنین از لزوم دسترسی سازمان های امنیتی تحت شرایط معینی به پیام های اس ام اس سخن گفت.

وزیر کشور آلمان در بخش دیگری از گفتگو با این روزنامه آلمانی تاکید کرد که در آلمان حملات تروریستی به وقوع پیوسته و تلاش هایی برای ترور وجود داشته است که در آن تروریست هایی مسئول بودند که خود را در جمع پناهندگان جا داده بودند. این بخشی از یک واقعیت و بخصوص اقدامی پست و بی شرمانه است.

وی همچنین گفت: در هر صورت ما باید با  این ایدئولوژی غیر انسانی افراط گرایان و تروریست ها مبارزه کنیم. وی بحران پناهندگان و مسئله ترور را بحران هایی دانست که سال های سال وجود خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج