سرویس بین الملل- دولت قطر اعلام کرد که با اتباع کشورهای عرب تحریم کننده قطر مقابله به مثل نمی‌کند و آنها می‌توانند در قطر باقی بمانند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، وزارت کشور قطر در بیانیه‌ای اعلام کرد: این کشور اقداماتی را علیه اتباع کشورهایی که روابط خود با دوحه را قطع کردند، اتخاذ نخواهد کرد و به آنها اجازه خواهد داد تا در خاک قطر باقی بمانند.

در این بیانیه که در سایت وزارت کشور قطر منتشر شده، آمده است: دولت قطر هیچ اقداماتی علیه اتباع مقیم قطر - که از کشورهای دوست و برادری هستند که روابط دیپلماتیک خود با دوحه را درپی حملات مغرضانه و خصمانه علیه قطر قطع کردند یا سطح آن را کاهش دادند- اتخاذ نکرده است.

این بیایه افزود: اتباع این کشورها آزادی کامل دارند که در خاک قطر براساس قوانین و اساسنامه های این کشور در قالب قراردادهای کاری امضا شده با آنها و موافقت کشورهایشان یا ویزای داده شده باقی بمانند.

درپی تشدید تنش قطر با برخی کشورهای عربی از جمله عربستان، دوشنبه گذشته روابط دیپلمات بین آنها قطع شد.

این کشورها دولت قطر را به حمایت از تروریسم متهم کردند و در مقابل مقامات قطری نیز از تلاش کشورهای یاد شده برای قیمومیت بر کشور مستقل قطر سخن گفتند.

در این میان، دو بار میانجیگیری امیر کویت نیز برای حل اختلافات بین دوطرف به نتیجه نرسید و درپی آن، کشورهای مصر، عربستان، بحرین و امارات پنجشنبه شب گذشته با صدور بیانیه مشترکی، 59 شخص و 12 نهاد قطری را در فهرست حامیان تروریسم خود قرار دادند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج