سرویس بین الملل- رؤسای جمهور آمریکا و فرانسه در تماس تلفنی با نخست وزیر انگلیس، پیروزی محافظه کاران را در انتخابات پارلمانی این کشور به او تبریک گفتند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ» و «امانوئل ماکرون» روز جمعه در تماس تلفنی با «ترزا می» پیروزی حزب محافظه کار را در انتخابات پارلمانی هشتم ژوئن به وی تبریک گفتند.

ترزا می که حزب متبوع وی به رغم تصاحب بیشترین تعداد کرسی (۳۱۸ کرسی) در پارلمان انگلیس، از کسب اکثریت (۳۲۶ کرسی) بازماند، اعلام کرد که قصد دارد با حمایت حزب «اتحادگرای دمکراتیک» ایرلند شمالی، هدایت یک دولت اقلیت را در دست بگیرد.

سخنگوی دفتر نخست وزیر انگلیس در بیانیه ای اعلام کرد: «رئیس جمهور فرانسه در تماس تلفنی خود ضمن تبریک پیروزی محافظه کاران در انتخابات انگلیس، به ترزا می گفت که از تداوم مشارکت نزدیک لندن- پاریس استقبال می کند».

در ادامه این بیانیه آمده است: «دو طرف [امانوئل ماکرون و ترزا می] بر اهمیت رابطه قوی و دوستانه میان دو کشور و تداوم آن اتفاق نظر داشتند».

سخنگوی دفتر نخست وزیر انگلیس همچنین گفت که ترزا می و دونالد ترامپ بر تداوم همکاریهای نزدیک لندن- واشنگتن توافق کردند.

این در حالی است که کاخ سفید نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد ترامپ بر تعهد و پایبندی خود نسبت به حفظ «روابط ویژه» میان آمریکا و انگلیس تأکید کرده و گفته است که مشتاقانه خواهان همکاری با نخست وزیر انگلیس «بر سر اهداف و منافع مشترکی برای سالهای آینده» است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج