سرویس بین الملل- رئیس ستاد ارتش آمریکا در سنای این کشور اعلام کرد که واشنگتن باید نیروهای نظامی در افغانستان را افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از آسیا، ژنرال «مارک میلی» رئیس ستاد ارتش آمریکا در کمیته تخصیص بودجه سنای این کشور خواستار افزایش نظامیان بیشتری در افغانستان شد.

وی افزود: شرایط افغانستان بحرانی است و آمریکا باید نظامیان بیشتری را به این کشور اعزام کند.

 این ژنرال آمریکایی اظهارداشت: ما در افغانستان قربانی های زیادی را داده‌ایم، بنابراین برای رسیدن به هدف باید نیروهای بیشتری را اعزام کنیم.

رئیس ستاد ارتش آمریکا اما درباره رقم درخواستی برای افزایش نیرو نظری نداشت.

 لازم به ذکر است که این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که چندی قبل «ران پل» نماینده سابق کنگره آمریکا در برنامه «گزارش آزادی» اعلام کرد که اعزام نظامیان بیشتر به افغانستان تاثیری در ایجاد  ثبات در این کشور ندارد.

وی با اشاره به درخواست برخی مقامات آمریکایی مبنی بر افزایش نیروی نظامی در افغانستان گفته بود که اعزام ۵۰۰ هزار نیرو هم نمی‌تواند طالبان را از بین ببرد؛ چون برای رسیدن به این منظور باید تمام مردم این کشور را از بین ببرید.

نماینده سابق کنگره آمریکا درباره رویکرد نظامی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا نیز تصریح کرده بود که وی به ژنرال‌های خود برای انجام عملیات نظامی آزادی عمل بیشتری داده، اما آنها را راهنمایی نکرده است، چون خود او نمی‌داند هدف نهایی چیست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج