سرویس بین الملل- رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه گفت: ما برادران قطری خود را تنها نخواهیم گذاشت و به حمایت همه جانبه از این کشور ادامه خواهیم داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رسانه های ترکیه، اردوغان شامگاه روز جمعه در مراسم افطاری اعضای حزب عدالت و توسعه در شهر استانبول افزود: عده ای از حمایت ما از قطر ناراحت هستند ولی ما برای یافتن راه حل ایجاد شده برای این کشور، با تمامی کشورها دیدار و گفتگو کرده و خواهیم کرد.

وی با بیان این که ترکیه از تحریم های اعمال شده علیه قطر حمایت نمی کند، اظهار کرد: وزیر امور خارجه آمریکا عصر روز جمعه اظهار داشته که خواستار کاهش تحریم های اعمال شده علیه قطر هستند، ولی من می گویم که این تحریم ها باید به طور کل برداشته شوند.

وی خواستار لغو تمامی تحریم ا علیه قطر شد و بیان کرد: همکاری دفاعی ترکیه با قطر نیز موضوع جدیدی نیست و مربوط به پیش از این رویدادهای اخیر است ولی نمی دانم چرا کسی از پایگاه هوایی آمریکا در قطر ناراضی نیست؟ 

اردوغان با تاکید بر حل بحران قطر از طریق گفت و گو تاکید کرد: به تمامی برادران خود در منطقه خلیج(فارس) می گویم که جنگ بین برادران پیروزی ندارد.

وی اضافه کرد: همه برادران خود در خلیج(فارس) و به خصوص عربستان سعودی را به عنوان خادم الحرمین الشریفین، به رفع اختلافات از طریق مذاکره دعوت می کنم چرا که انتخاب مسیر دوستی و برادری زیبنده و مورد تایید است.

رئیس جمهوری ترکیه اتحاد و اتفاق را راهکار نابود کردن گروه های تروریستی عنوان کرد و مدعی شد: من می دانم برخی از بنیادها در قطر که ادعا می شود تروریستی هستند، تروریستی نیستند و ممکن نیست که باشند.

وی افزود: ما خوب می دانیم که در شب 15 جولای سال گذشته ترکیه کدام کشورها از این موضوع در ترکیه خوشحال بودند و اگر شما سیستم های اطلاعاتی دارید، ما نیز چنین سیستم هایی داریم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج