مرجعیت عالی عراق روز جمعه، نسبت به تلاش تروریست ها برای دامن زدن بیشتر به ناامنی در عراق هشدار داد و فرماندهی عملیات فرات مرکزی عراق نیز گزارش برخی رسانه های منطقه درباره آمار انفجار کربلا را قویا رد کرد و یک منبع نیز به ایرنا گفت که هیچ زائر ایرانی در حوادث روز جمعه صدمه ندیده است.

به گزارش خبرگزاری موج، فرماندهی عملیات فرات مرکزی عراق ، گزارش برخی رسانه ها را که آمار تلفات انفجار صبح جمعه در یک توقفگاه در مرکز شهر کربلا را تا 20 کشته اعلام کرده اند، قویا رد کرد و این گزارش ها را تلاشی برای انحراف افکار عمومی از اوضاع امنیتی استان دانست.
پلیس و فرماندهی عملیات فرات مرکزی در یک بیانیه مشترک اعلام کردند که یک عنصر انتحاری ساعت 6 بامداد جمعه تلاش داشت خود را در داخل توقفگاه مرکزی منفجر کند که پیش از ورود به پارکینگ منفجر شد و در این عملیات تنها 4 تن زخمی شدند.
در جریان این حمله تروریستی به توقفگاه 'الموحد' در مرکز کربلا، چند خودرو نیز آسیب دید که با همکاری نیروهای امنیتی از محل خارج و به تعمیرگاه ها منتقل شد.
برخی شبکه های وابسته به جریان رسانه ای سعودی روز جمعه ، به نقل از منابعی که هویتشان مشخص نشده، ادعا کردند تعداد تلفات انفجار کربلا بیش از 20 تن بوده است.
در همین حال، منابع امنیتی رسمی در عراق، آمار 20 کشته و 21 زخمی در بازار شهر المسیب در حدودا 30 کیلومتری شمال کربلا را رد نکردند. انفجار دراین شهر نیز توسط یک عامل انتحاری انجام شد.
در این میان سید احمد الصافی نماینده آیت الله سیستانی در نماز جمعه این هفته در صحن حسینی در کربلای معلا، ضمن ابراز تاسف از حملات تروریستی روز جمعه، از نیروهای امنیتی خواست تلاش های خود را جهت تعقیب و پیگیرد تروریست ها تا استقرار امنیت در کشور تشدید کنند.
الصافی با اشاره به اینکه تروریسم دین، وجدان و اخلاق ندارد، تاکید کرد که آنها برای ضربه زدن به مردم بی گناه، از هر ابزار کثیفی استفاده می کنند.
براساس این گزارش حاکی از آن است که در میان انفجارهای کربلا و المسیب، هیچ زائر و یا شهروند ایرانی صدمه ندیده است.
یک منبع کنسولی ایران در کربلا گفت ، هیچ گزارشی در این خصوص دریافت نکرده ایم و به علاوه کاروان های ایرانی از 15 و 16 ماه مبارک رمضان سفرهای زیارتی را آغاز می کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج