یک روزنامه روسی نوشت در صورتی که آمریکا اموال مصادره شده روسیه را تا یک ماه دیگر پس ندهد، مسکو نیز در مقام انتقام جویی به اقدام متقابل دست خواهد زد.

به گزارش خبرگزاری موج، روزنامه «کامرسانت» روسیه امروز جمعه به نقل از برخی منابع ناشناس از تصمیم مسکو برای مصادره بخشی از اموال دیپلماتیک آمریکا خبر داد.

گفته می شود تهدید مسکو در صورتی عملی خواهد شد که واشنگتن تا یک ماه دیگر (جولای) آن دسته از اموال روسیه را که در زمان ریاست جمهوری «باراک اوباما» به مصادره آمریکا درآمد، به این کشور پس ندهد.

گفتنی است در دسامبر ۲۰۱۶، اوباما دستور اخراج 35 دیپلمات روسیه را به اتهام مداخله در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا صادر کرد و به دنبال آن، 2 ساختمان متعلق به روسیه نیز به مصادره دولت واشنگتن درآمد.

حالا، کامرسانت می گوید روسیه بازپس گیری اموال قانونی خود را تا پیش از دیدار ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ رؤسای جمهوری روسیه و آمریکا در حاشیه نشست جی 20 که ماه جولای برگزار می شود، خواستار شده است.

چنانچه این درخواست روسیه مورد توجه قرار نگیرد، مسکو نیز به مصادره 2 ملک متعلق به واشنگتن که به ترتیب در «سربریانی بور» و مسکو واقع شده اند مبادرت کرده و حتی ممکن است قوانین مدرسه آمریکایی مسکو را نیز تغییر دهد.

گفتنی است «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه دیروز پنجشنبه از امید مسکو برای بازپس گیری اموال خود سخن گفت و در عین حال تهدید کرد که مخالفت با این خواسته، انتقام جویی روسیه را در پی خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج