روزنامه کویتی القبس نوشت: دولت عربستان پس از اعمال تحریم هایی علیه تعدادی از شخصیت های سیاسی و شرکت های وابسته به دولت قطر سه تبعه کویتی را در لیست سیاه خود قرار داد.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از روزنامه القبس، این سه تبعه کویتی که در اقدامی غیر منتظره مشمول تحریم های عربستان شده اند حجاج العجمی، حامد العلی و حاکم المطیری از شخصیت های اسلام گرای تندروی کویت هستند که عربستان آنها را به حمایت از تروریسم متهم کرده است.
این درحالی است که این سه شخصیت کویتی پیش از این مورد حمایت ریاض بوده اند.
دربیانیه مشترکی که پنجشنبه شب ازسوی عربستان، امارات متحده عربی، بحرین و مصر صادر شد 59 شخصیت و 12 موسسه را به اتهام حمایت از تروریسم در لیست سیاه مشترک خود قرار دادند.
عربستان و همپیمانانش همچنین قطر را به عدم تعهد و وفاداری به توافقنامه های مشترکی که در شورای همکاری خلیج فارس امضا کرده است متهم کردند.
ناظران معتقدند،عربستان همچنان برمواضع خود برای عدم مصالحه با قطر اصرار می‌ورزد.
امارات متحده عربی به همراه بحرین لیبی و مصر همانند عربستان روابط سیاسی خود را با قطر قطع کرده‌اند.
اظهارات منتسب به «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر علیه سیاست های منطقه‌ای عربستان سعودی با واکنش شدید رسانه‌های گروهی و مقام‌های ریاض و ابوظبی علیه وی، همراه شده است.
این اظهارات که یک روزپس ازسفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به ریاض صورت گرفت و نشانه وجود اختلاف عمیق میان قطر وعربستان درمورد سیاست‌های منطقه‌ای دو کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس است، دستاوردهای آل سعود از مانور سیاسی در اجلاس ریاض را تحت الشعاع قرار داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج