نایب رئیس مجلس کویت با اشاره به ادامه تنش میان قطر و عربستان خواستار اتخاذ راهکار دیپلماتیک برای حل و فصل این مناقشه شد.

به گزارش خبرگزاری موج، «عیسی الکندری» نایب رئیس پارلمان کویت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به رایزنی‌های کویت برای میانجی گری میان قطر و تعدادی از کشورهای عربی تصریح کرد: مجلس خواستار گسترش ثبات و امنیت در منطقه است و امیدوار است این تلاش‌های سیاسی هرچه زودتر به نتیجه برسد.
ناظران معتقدند، عربستان همچنان بر مواضع خود برای عدم مصالحه با قطر اصرار می‌ورزد.
امارات متحده عربی به همراه بحرین لیبی و مصر همانند عربستان روابط سیاسی خود را با قطر قطع کرده‌اند.
همزمان «احمد الناصر» معاون وزیرامورخارجه کویت نیز در گفت وگو با خبرنگاران گفت: کویت با رویکرد اعتدالی به دنبال آن است که قطر و عربستان را به پای میز مذاکره بیاورد تا ثبات منطقه‌ای تقویت یابد و جلوی تشدید تنش گرفته شود.
وی افزود: شیخ صباح الاحمد امیر کویت در گفت وگویی تلفنی با تمیم بن حمد همتای قطری خود بر لزوم حمایت از ثبات منطقه تاکید کرده است چرا که منطقه امروز در شرایط پر التهابی به سر می‌برد و باید با گفت وگو و مذاکره مانع تشدید اختلافات شد تا به مراحل بدتر کشیده نشود.
الناصرگفت: کویت معتقداست که تشدید تنش در منطقه آثار منفی گسترده ای دارد و از همین رو وزارت امورخارجه کویت نیز به سیاست توسعه روابط با تمام کشورها ادامه خواهد داد.
عربستان پیش از این امکان هرگونه میانجی گری میان ریاض با دوحه را رد کرده بود.
عربستان به همراه امارات، بحرین، مصر، دولت شرق لیبی،جزایر مالدیو و رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن روابط سیاسی خود را با قطر قطع کردند.
اظهارات منتسب به «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر علیه سیاست های منطقه‌ای عربستان سعودی با واکنش شدید رسانه‌های گروهی و مقام‌های ریاض و ابوظبی علیه وی، همراه شده است.
این اظهارات که یک روز پس از سفر دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به ریاض صورت گرفت و نشانه وجود اختلاف عمیق میان قطر و عربستان در مورد سیاست‌های منطقه‌ای دو کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس است، دستاوردهای آل سعود از مانور سیاسی در اجلاس ریاض را تحت الشعاع قرار داد.
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج